این تلویزیون جدید ال‌جی می‌تواند پشه‌ها را دور کند!

این تلویزیون جدید ال‌جی می‌تواند پشه‌ها را دور کند!

سال گذشته، پایتخت هند، دهلی نو، نزدیک به 16 هزار مورد تب دنگی را ثبت کرد، که در سال‎های اخیر بالاترین رقم بوده است. عامل این بیماری پشه‎هایی هستند، که در مناطقی که مدیریت زباله نبوده و آب راکد وجود دارد به چشم می‎خورند. از آن‌جا که این امر در کشورهای توسعه‎یافته متداول است؛ پشه‎ها ویروس ترسناک این بیماری‎ را به سرعت با تکثیر خود پخش می‎کنند.

شرکت ال‎جی امیدوار است به مشتریان خود با ساخت نسل جدیدی از تلویزیون‎های ال‎سی‎دی کمک کند، تلویزیون‎هایی که یک نوع فناوری دافع پشه در خود دارند. این ایده‎ آن‌گونه هم که به نظر می‌رسد عجیب و غریب نیست.

این شرکت اظهار کرده است که “تلویزیون ال‎جی دافع پشه، مجهز به یک دستگاه اولترا سونیک است که به دنبال فعال‎شدن، از فناوری امواج صدا برای دور شدن پشه‎ها بدون انتشار هرگونه اشعه‎ی مضر، استفاده می‎کند.”

این فناوری دافع حشرات شامل استفاده از مواد شیمیایی نمی‎شود، یعنی چیزی برای تعویض به چشم نخواهد خورد. ال‎جی اضافه می‎کند که این تلویزیون برای کار کردن سیستم دافع پشه‎ی خود حتی نیاز به زدن دوشاخه به پریز برق ندارد. گفتنی است تلویزیون‎های جدید ال‌جی در کشور هند طراحی و ساخته می‎شوند.

این فناوری چیز جدیدی نیست و خود شرکت ال‎جی پیش از این نیز از آن در تعدادی از محصولات تهویه‎ی هوا در سال 2014 استفاده کرده است. با آن‎که شهرهای هند به طور دائم در حال مبارزه با مشکلات مربوط به مدیریت زباله و سلامت عمومی هستند، شهروندان این کشور برای سالم‎ و در امان ماندن از بیماری به هر نوع کمکی نیاز دارند.

قیمت این تلویزیون برای یک مدل 80 سانتی‎متری 26900 روپیه (400 دلار) بوده و تا 47500 روپیه (707 دلار) برای مدل 108 سانتی‎متری خواهد رسید.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=43731
منبع: thenextweb

مطالب مرتبط

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان