آخرین آمار نسخه‌های اندروید از رشد آبنبات‌چوبی و مارشملو حکایت دارد

ماه گذشته بود که بالاخره گوگل اعلام کرد که بیش از 1 درصد از گوشی‌های اندرویدی بازار به اندروید مارشمالو به‌روز شده‌اند. این آمار و رشد این سیستم‌عامل که عرضه‌ی آن از ماه دسامبر سال گذشته آغاز شده، حالا سرعت بیشتری به خود گرفته و با معرفی شدن محصولات بیشتر، تعداد دستگاه‌های اندرویدی مجهز به این سیستم‌عامل بیشتر از قبل می‌شوند. هم‌اکنون سهم دستگاه‌های مجهز به اندورید 6.0 در بازار، 2.3 درصد اعلام شده که باید در آینده شاهد افزایش آن نیز باشیم.

در مورد اندروید آبنبات‌چوبی، بالاخره پس ار گذشت مدت زمان زیادی از عرضه‌ی این سیستم‌عامل، حالا اندروید 5.0 به عنوان پر استفاده‌ترین نسخه از سیستم‌عامل اندروید به حساب می‌آید و آبنبات‌چوبی با داشتن سهم 36.1 درصدی از دستگاه‌های اندرویدی، موفق شده اندروید 4.4 کیت‌کت را با سهم 34.3 درصد، پشت سر بگذارد. اندروید 4.1 که پیشتر نیز در رتبه‌ی سوم قرار داشت، هنوز هم این رتبه را در اختیار داشت و 22.3 درصد از دستگاه‌های اندروید بازار، از این سیستم‌عامل استفاده می‌نمایند.

باید اشاره داشته باشیم که گوگل کمی دیر به آمار سیستم‌عامل‌ها اشاره داشته و شاید دلیل آن، سرعت پایین عرضه شدن اندروید 6.0 و دیگر نسخه‌های این سیستم‌عامل بوده است. اما حالا که نسخه‌های مختلف از این سیستم‌عامل در وضعیت مناسب و مطلوبی قرار دارند، گوگل نیز با خیال راحت آمار خود را منتشر نموده و امیدوار است در آینده و با عرضه شدن پرچم‌داران جدید شرکت‌های مختلف، سهم اندروید 6.0 در بازار بیشتر از قبل نیز شود.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=36193
منبع: GSMArena

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان