مرسدس بنز برای کنترل دمای تایر خودروها از اسپری آب استفاده می‌کند

مرسدس بنز برای کنترل دمای تایر خودروها از اسپری آب استفاده می‌کند

اکثر رانندگان فکری در مورد دمای تایرهایشان نمی‎کنند، ولی لاستیکی که تجمع یخ یا برق زیادی داشته باشد می‎تواند به شکل بارزی کشش را کاهش دهد، حتی تایرهای مخصوص فصل زمستان. شرکت مرسدس بنز به نظر می‎رسد ولی به این قضیه اندیشیده‎ است.

شرکت مادر مرسدس، Daimler، اخیرا درخواست پتنتی را در بریتانیا در رابطه با دستگاهی داده است که مایعی را بر روی تایر خودروها اسپری می‎کند. تصویر این پتنت (در بالا) سه نازل اسپری را نشان می‎دهد که از زوایای مختلف بر روی تایر مایع می‎پاشند. این پتنت اشاره به این دارد که Daimler به دنبال استفاده از سیستمی برای ذوب کردن برف و یخ، حداقل در ابتدا، است. سیستمی که تایرهایی که بسیار داغ شده‎اند را خنک کنند تکیه به استفاده از دوربین تصویربرداری حرارتی دارد، چیزی که شرکت Daimler در درخواست خود به آن اشاره می‎کند ولی محدودیت‎های کامل آن را نیز می‎پذیرد.

توضیح این پتنت این است که واحد کنترل در واقع آبی را جمع‎آوری می‎کند که از پنجره‎ی عقبی خودرو به پایین می‎ریزد، راه‎حلی که هر گونه نیاز به پر کردن دائم یک مخزن را کاهش یا از بین می‎برد. این درخواست اشاره به این دارد که آب جمع‎آوری شده می‎تواند “آب باران، آب حاصل از شستشوی ماشین در کارواش، یا ذوب کردن یخ و برف” باشد. یک تبادل‎گر حرارتی مانع یخ زدن آب در زمستان خواهد شد. در این پتنت اشاره‎ای به ضد یخی که برای این منظور ساخته شده باشد، نشده است گرچه تلاش‎های که در قدیم بابت حل کردن مشکل تجمع یخ بر روی تایرها صورت گرفته شامل استفاده از اتیلن گلیکول می‎شود.

زمان و امکان عملی کردن این سیستم هنوز مشخص نیست، ولی حداقل خوب است بدانیم که شرکت مرسدس‎بنز به دنبال راه‎حلی برای این مشکل است.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=44880
منبع: motorauthority

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان