وضعیت اپراتورهای تلفن همراه بعد از اجرای طرح رومینگ ملی

دو سال است که از طرح سراسری رومینگ ملی که درصدد استفاده اپراتورهای موبایل از زیرساختی مشترک بود، گذشته است. این طرح در قالب دو فاز اجرایی شد تا مشکلاتی نظیر عدم آنتن‌دهی را حل کند. در راستای این طرح، اپراتورها خدمات شبکه خود را در اختیار مشترکان دیگر اپراتورها در شرایطی که آنتن‌دهی ضعیفی دارند، قرار دادند.

در این طرح به نظر می‌آید اپراتوری که بیشترین پوشش‌دهی ارتباطی را داشته باشد به نوعی متضرر خواهد بود زیرا باید ظرفیت خود را که یکی از شاخص‌های برتری آن به حساب می‌آید در اختیار دیگران قرار دهد. از سوی دیگر، اپراتوری که کمترین میزان پوشش‌دهی را دارد به یکباره صاحب پوشش در نقاطی می‌شود که تا دیروز فکر آن را هم نمی‌کرده است. با این هدف که اپراتورهای میزبان برای برقراری رومینگ بین اپراتوری تشویق شوند، دولت آن‌ها را از پرداخت حق‌السهم دولت از محل درآمدهای رومینگ ملی معاف کرد.

طرح سراسری رومینگ ملی از سال 93 به بعد اجرایی شده است و ما فرض می‌کنیم که تمامی موانع و ایرادات آن رفع شده است. لذا در جدول زیر شاخص‌های ارتباطی اپراتورها را طبق گزارش رسمی وزارت ارتباطات تا شهریور سال جاری مقایسه می‌کنیم.

رومینگ ملی

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=56521
منبع: tasnimnews

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان