عینک واقعیت افزوده اپل در سال 2017 معرفی می‌شود

ماه گذشته یکی از چهره‎های شاخص دنیای فناوری به اسم Robert Scoble در رسانه‎های اجتماعی پستی در رابطه با محصول بزرگ بعدی اپل نوشت. در این پست، او ادعا کرد که شرکت اپل و شرکت مشهور ساخت لنزهای دوربین Carl Zeiss در حال همکاری برای ساخت عینک واقعیت‎ افزوده‎ای هستند که امسال عرضه خواهد شد. دو روز پیش Scoble با حضور در برنامه‎های تلویزیونی معروف “This Week in Tech” پیش‎بینی خود را تکرار و پافشاری کرد که منبع اطلاعاتی او از “بالاترین مقامات” اپل است. در همین خصوص اگر به تابستان گذشته برگردیم، مدیرعامل اپل یعنی تیم کوک اظهاراتی در رابطه با واقعیت مجازی و واقعیت افزوده با تاکید بر دومی، داشته بود. او گفته بود “ما در بلندمدت تاکید فراوانی بر واقعیت افزوده خواهیم داشت. به نظر ما مشتریان میتوانند تجربه‎ای بی‎نظیر داشته باشند و یک فرصت عالی تجاری وجود دارد. بنابراین ما در این زمینه سرمایه‎گذاری لازم را انجام می‎دهیم.”

Scoble می‎گوید خبر معرفی این عینک می‎تواند همین تابستان رخ داده و یا به سال بعد موکول شود. او هم‎چنین می‎گوید که جای تعجب نخواهد داشت اگر این معرفی به همراه اتمام کمپ جدید اپل یا در طول رویداد بزرگداشت دهمین سالگرد آیفون صورت گیرد.

شرکت Zeiss ماه گذشته در نمایشگاه CES در بخش AR حضور داشت ولی محصول جدیدی ارائه نداد. Scoble ادعا می‎کند که اپل به این شرکت بزرگ اعلام کرده است تا زمانی که آن‎ها خبری در رابطه با عینک منتشر نکرده‎اند، صحبتی نکند. شرکت Zeiss دارای محصولی به اسم VR One Plus است، هدستی مشابه با دی‎دریم گوگل یا Gear VR سامسونگ که به دنبال ارتباط با یک گوشی‎هوشمند کاربر را وارد دنیای واقعیت مجازی یا افزوده می‎کند.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=59189
منبع: phonearena

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان