دانشمندان سلول‌های عصبی را که به پردازش احساسات انسان کمک می‌کنند را شناسایی کردند

دانشمندان سلول‌های عصبی را که به پردازش احساسات انسان کمک می‌کنند را شناسایی کردند

دانشمندان سلول‌های عصبی را که به پردازش احساسات انسان کمک می‌کنند را شناسایی کردند. آن‎ها می‎توانند به توضیح دلیل اعتیاد، افسردگی و سایر مشکلات روحی روانی کمک کنند.
دانشمندان یک گام دیگر به سمت درک تمامی جنبه‎های اینکه چطور ذهن شما احساسات را مدیریت می‎کند، نزدیک شده‎اند. تیمی از موسسه‎ی فن‎آوری ماساچوست (MIT) دو ارتباط عصبی را در نواحی آمیگدال مغز شناسایی کرده‎اند که به پردازش رخدادهای منفی و مثبت احساساتی می‎پردازد. با علامت گذاری گروه‎های عصبی با پروتئین حساس به نور، آن‎ها متوجه شدند که نورون‎ها کانال‎هایی موازی ولی پیچیده شکل می‎دهند که به شکل متفاوتی نسبت به حالات اعمال شده، واکنش نشان می‎دهند. بعضی از نورون‎ها در یکی از آن ارتباط‎ها با احساسی به هیجان در آورده می‎شوند، در حالیکه سایرین مانع از بروز احساسات می‎شوند، ترکیب این واکنش‎ها در یک کانال مشخص شده ممکن است احساسی که شما تجربه می‎کنید را مشخص کند.
هنوز این تحقیقات در مراحل اولیه‎ی خود قرار دارد. محققان باید مجموعه‎های عصبی خاصی را به صورت کامل بررسی کنند تا نحوه‎ی ارتباط آن‎ها با هم را مشاهده کنند، و بایستی به شکل آشکاری مدارهای عصبی بزرگتر را مشخص کنند. ولی اگر به دنبال این تحقیقات موفقیت به دست آید، آن‎ها ممکن است کمک به توضیح این امر کنند که نحوه‎ی عمل مشکلات روحی روانی به چه نحو است. به عنوان مثال، این کشف‎ها می‎تواند منجر به درمان‎های موثرتری برای برگرداندن واکنش‎های طبیعی شما شود.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=37607

مطالب مرتبط

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان