تکنولوژی جدید هاردهای اینتل، مک‌بوک‌های اپل را 1000 برابر سریع‌تر خواهد کرد

همانطور که می‌دانید تکنولوژی هاردها و حافظه‌های ذخیره‌سازی به سرعت در حال بهبود می‌باشد و شرکت‌های بسیار زیادی هستند که همه روزه به دنبال تولید حافظه‌هایی با سرعت و ظرفیت بالاتر نسبت به قبل هستند. شرکت‌های اینتل و مایکرون نیز با همکاری یکدیگر در حال توسعه نسل جدیدی از هاردهای جامد هستند و قصد دارند محصولاتی با سرعت بی‌نهایت بالا را عرضه نمایند. تکنولوژی پیشرفته‌ای که آنها در حال توسعه آن هستند، Optane نام دارد و در آن از حافظه‌های 3D Xpoint استفاده شده است.

به تازگی اخبار جدیدی در مورد مک‌بوک‌های اپل منتشر شده که نشان می‌دهد مدیران این شرکت می‌خواهند از این هاردهای جدید استفاده کنند. در این مورد باید بگوییم که اپل قصد دارد از استاندارد NVMe در محصولات بعدی خود استفاده نماید و این یعنی این امکان وجود دارد تا آنها بخواهند از تکنولوژی Optane برای مک‌بوک‌های خود استفاده نمایند. در نهایت، اگر اپل بخواهد از این حافظه‌ها استفاده نماید می‌توانیم در آینده شاهد این باشیم که سرعت هاردهای به کار رفته در محصولات این شرکت تا 1000 برابر افزایش پیدا نماید.

وجود این تکنولوژی می‌تواند اپل را در معرفی تکنولوژی‌های جدید برای مک‌بوک بعدی خود یاری نماید چرا که هر ساله این شرکت با معرفی یک مک‌بوک جدید، نوآوری‌های زیادی را به همراه خود می‌آورد.

البته باید اشاره داشته باشیم که هنوز اپل این موضوع را تایید نکرده، اما این احتمال وجود دارد که شاهد به کارگیری هاردهای جامد جدید اینتل با سرعتی خیره‌کننده در نسل بعدی مک‌بوک‌های شرکت اپل باشیم.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=36606
منبع: UberGizmo

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان