اپرا می‌گوید مرورگرش مصرف شارژ کمتری نسبت به مرورگر اِج مایکروسافت دارد

اپرا می‌گوید مرورگرش مصرف شارژ کمتری نسبت به مرورگر اِج مایکروسافت دارد

بر اساس اخباری که به گوش می‎رسد شرکت مایکروسافت یک کمپین تبلیغاتی جدید به‌راه انداخته و طی آن ادعا می‎کند که به دنبال استفاده از مرورگر اج این شرکت به نسبت سایر مرورگرها نظیر کروم، فایرفاکس یا اپرا، مصرف شارژ باتری لپ‎تاپ شما کمتر خواهد بود.

این شرکت بدین منظور ویدئویی را منتشر کرده که توسط آن نشان داده که مرورگر کروم باتری لپ‎تاپ مورد آزمایش را بعد از 4 ساعت و 19 دقیقه، مرورگر فایرفاکس بعد از 5 ساعت و 9 دقیقه، اپرا بعد از 6 ساعت و 18 دقیقه خالی می‎کنند، در حالی‎که آمار مرورگر اج در این رابطه 7 ساعت و 22 دقیقه است. در این آزمایش یک ویدئو از طریق هر کدام از مرورگرها به دفعات استریم شده است.

تا این‎که امروز شرکت اپرا نسبت به ادعای مایکروسافت با انتشار پستی در وبلاگ‎ رسمی خود واکنش نشان داده است. همان‎طور که می‎توانید حدس بزنید، تیم فنی اپرا نسبت به آزمایشی که توسط رقیب آن‎ها صورت گرفته حسابی ناراحت هستند. آن‎ها ادعا می‎کنند که در آزمایش‎هایی که خودشان انجام می‎دهند، اپرا به نسبت اج فشار کمتری به باتری وارد می‎کند و در همین رابطه تصویر زیر را نیز به اشتراک گذاشته‎اند.

اپرا می‌گوید مرورگرش مصرف شارژ کمتری نسبت به مرورگر اِج مایکروسافت دارد-

تنها چیزی که این دو شرکت به نظر می‎رسد از صمیم قلب نسبت به آن توافق دارند این است که مرورگر کروم زمانی که بحث عمر باتری در لپ‎تاپ‎ها به وسط کشیده می‎شود، بدترین گزینه‎ی مورد انتخاب است. گرچه، زمان فکر کردن در رابطه با ادعاهای اپرا، هشدارهای بسیار زیادی به ذهن خطور پیدا می‎کند.

ابتدا، ما نمی‎دانیم که مایکروسافت به منظور انجام آزمایش خود از کدام نسخه‎ی مرورگر اپرا استفاده کرده است. از طرف دیگر آزمایش اپرا، با استفاده از آخرین نسخه‎ی توسعه‎دهنده‎ی این مرورگر انجام شده، با هم مسدودسازی تبلیغات و هم فعال بودن حالت صرفه‎جویی کننده در انرژی. تست مایکروسافت هم‎چنین حالت صرفه‎جویی کننده در انرژی را در مرورگر اپرا فعال کرده است، ولی صحبتی در رابطه با فعال‎سازی امکان مسدودسازی تبلیغات نشده است (بنابراین می‎شود فرض کرد این قابلیت خاموش بوده است).

بنابراین با آن‎که اپرا از دست مایکروسافت عصبانی است، به همین منظور با استفاده از آزمایش‎های انجام شده با نسخه‎ی آزمایشی از محصول خود واکنش نشان می‎دهد، ولی مصرف‎کنندگان بعید است از این نسخه از مرورگر اپرا (در حال حاضر البته) استفاده کنند. در این مرورگر برای آزمایش‎ها هم‎چنین دو قابلیت اختیاری فعال شده است، که مجددا باید گفت خیلی از افراد دوست ندارند آن‎ها را فعال کنند. از طرف دیگر، حداقل اپرا نسبت به روش انجام آزمایش خود بسیار صادق است (شما می‎توانید در لینک زیر جزئیات کامل این آزمایش را مشاهده کنید)، در حالی‎که مایکروسافت حتی فراموش کرده که مشخص کند دقیقا چه نسخه‎ای از مرورگر اپرا را برای این ادعای خود مورد استفاده قرار داده است.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=44016
منبع: gsmarena

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان