تصاویر جدیدی از نکسوس sailfish منتشر شد

می‎توانیم با خیال راحت بگوییم که گوشی‎های مدل 2016 نکسوس در تاریخ این برند دستگاه‎هایی هستند که بیشترین انتظار برای آن‎ها وجود داشته است. ماه قبل بود که رندرهایی از نکسوس‎های Salifish و Marlin (هر دو گوشی شبیه به هم ولی با اندازه‎های مختلف، هستند) در اینترنت منتشر شد. به همراه آن نیز مشخصات فنی نکسوس‎های Salifish و Marlin نیز اعلام شد.

قبل از بحث در مورد تصویری که در بالا مشاهده می‎کنید، ابتدا در مورد چیزهایی که می‎دانیم و باید به باور داشتن آن‎ها ادامه دهیم، صحبت می‎کنیم.

  • نکسوس‎های Salifish و Marlin هر دو دارای مواد اولیه‎ی ساخت و طراحی صنعتی مشابهی هستند. بین این دو گوشی هیچ‎کدام از آن‎ها کیفیت ساخت “پلاستیکی” ندارد.
  • هم‎چنان این باور در بین عموم به چشم می‎‎خود که شرکت اچ‎تی‎سی این دستگاه‎ها را خواهد ساخت و جدا از بحث اندازه‎ی نمایشگر، رزولوشن آن و ظرفیت باتری، تمامی مشخصات دیگر بین این دو گوشی یکسان است.

به طور خلاصه هر گونه خبری که گفته شود یک نکسوس “ارزان‎قیمت‎تر”، یک نکسوس کاملا ساخته شده از پلاستیک، یا دو نکسوس با “طراحی‎های” متفاوت به بازار خواهد آمد، جدید به شمار می‎رود. شک داریم کسی پیدا شود که چنین ادعایی کند. البته باید اشاره داشت که چنین چیزی غیرممکن هم نیست، ولی با وجود اخبار و تصاویری که از منابع معتبر در محیط آنلاین به چشم می‎خورد، چنین برداشتی نمی‎توان داشت. بنابراین به عنوان جمع‎بندی باید گفت که “دو گوشی بعدی نکسوس، هر دو توسط اچ‎تی‎سی ساخته می‎شوند، مشخصات فنی آن‎ها مشابه ولی اندازه‎ها متفاوت (5 و 5.5 اینچی) و مواد اولیه‎ی ساخت و طراحی به طور کلی یکسان است.

خوب حالا به اصل ماجرا می‎رسیم. در تصویر بالا چی مشاهده می‎کنید؟ این گوشی می‎تواند نکسوس Salifish باشد (شک نداریم)، یعنی مدل کوچکتر نکسوس به ابعاد 5 اینچ. شما متوجه‎ی واقعا متالیک بودن آن می‎شوید. می‎توان این برداشت را نیز داشت که صفحه‎ی تیره‎تر و براق اطراف حسگر اثرانگشت و ماژول دوربین از جنس شیشه، نه پلاستیک، است. در مقایسه با رندرهایی که در ماه قبل منتشر شدند، به نظر می‎رسد یک همخوانی دقیقی بین این تصاویر باشد. شما متوجه‎ خواهید شد که لوگوی “G” گوگل در این تصاویر دیده نمی‎شوند، ولی اعتقاد داریم که به محض ورود این دستگاه‎ها به فاز تولید، این لوگو نیز ظاهر خواهد شد (یعنی خبری از لوگوی “نکسوس” نخواهد بود).

هم‎چنین این تصویر بسیار شبیه به تصویر محو دیگری است که توسط یکی از کاربران توئیتر روز گذشته منتشر شد.

او در توئیت خود اعلام کرده بود “نکسوس 2016 اچ‎تی‎سی از نظر طراحی بین چیزی شبیه به نکسوس 4 و آیفون با داشتن بدنه‎ی شیشه‎ای و حسگر اثرانگشت در عقب، قرار می‎گیرد.”

این فرد هم‎چنین طی توئیت دیگری اظهار داشته بود یکی از دستگاه‎‎هایی که او مشاهده کرده است کیفیت ساخت “پرمیموم” داشته و کیفیت ساخت دیگری از “پلاستیک براق” بوده و اندازه‎ی هر دو دستگاه از 5.5 اینچ کمتر است. می‎توان به احتمال قریب به یقین تصور کرد که گوشی دارای کیفیت ساخت “پلاستیک براق” اصلا نکسوس نبوده بلکه گوشی‎هوشمندی متعلق به برند دیگری بوده است که او نتوانسته آن را شناسایی کند. البته تمامی این صحبت‎ها در حال حاضر بر اساس فرضیات است.

باید صبر کرد و منتظر ارائه‎ی تصاویر زنده و رسمی از گوشی‎های نکسوس 2016 باشیم.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=49010
منبع: androidpolice

مطالب مرتبط

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان