کارت گرافیک دو هسته‌ای R9 390 X2 Devil13 16GB، غول جدید PowerColor در دنیای گیمینگ

امسال کمپانی AMD تنها سه کارت R9 Fury X، R9 Fury و R9 Nano را برای اجرای بازی‌های روز در بهترین شکل معرفی نکرده، بلکه کارت گرافیک R9 390X نیز با 8 گیگابایت حافظه‌ی GDDR5، یکی دیگر از جنگنده‌های واقعی این شرکت به حساب می‌آید که می‌تواند قدرتی فوق‌العاده بالا را در اختیار کاربران قرار دهد.

ماه گذشته شاهد معرفی Devil R9 390X توسط کمپانی PowerColor بودیم و حالا این شرکت، مدلی اختصاصی از کارت گرافیک قدرتمند R9 390 را با پردازشگر دو هسته‌ای و با نام R9 390 X2 Devil13 معرفی کرده است. این کارت گرافیک جدید، قدرتمندترین کارت در میان محصولات سری R9 390 به حساب می‌آید و حتی قدرتی بسیار بیشتر از محصولات سایر شرکت‌ها همچون MSI و ASUS نیز دارد. دلیل این موضوع نیز چیزی نیست جز استفاده از دو هسته‌ی GRENADA در ساختار این کارت که سبب شده این کارت، مجموعا 16 گیگابایت حافظه‌ی GDDR5 داشته باشد و بتواند هر عنوانی را بدون کوچکترین مشکلی اجرا نماید. کلاک هسته‌ی این کارت برابر با 1000 مگاهرتز و سرعت حافظه‌ی آن نیز 1350 مگاهرتز می‌باشد (که باید آنها را در 2 ضرب کنید، چون این کارت دو‌ هسته‌ای است). همچنین رابط حافظه هر کدام از این کارت‌ها، 512-بیتی است و در نهایت ما با کارت گرافیکی با رابط حافظه‌ی 1024-بیتی روبه‌رو هستیم!

PowerColor Launches Radeon R9 390 X2 Devil13 Dual-GPU Graphics Card 3

کارت گرافیک PowerColor Devil 13 Dual Core R9 390 با دقت بسیار و با سیستم حرارتی Platinum Power Kit تولید شده تا از ایجاد هر مشکلی در کارت جلوگیری شود. همچنین این کارت با قدرت فوق‌العاده بالایی که دارد، از مداری 15-فازه برای برق‌رسانی بهره می‌برد و در کنار آن، تکنولوژی‌های PowerIRstage، Super Cap و Ferrite Core Choke گرد هم آمده تا نهایت پایداری و اطمینان برای چنین کارتی به وجود بیاید. مسلما چنین کارتی، انرژی و گرمای بسیار زیادی تولید می‌نماید. پاورکالر برای این موضوع و خنک نگاه داشتن این کارت، از 3 فن قدرتمند Double Blades Fans استفاده نموده تا بر روی سطح عظیم و آلومینیومی این کارت قرار بگیرند و گرما را به سوی 10 لوله‌ی انتقال حرارتی که در قسمت زیرین، تعبیه شده است، انتقال داده شود.

همانطور که انتظار می‌رود، این کارت با مهندسی فوق‌العاده‌ای طراحی شده و با اینکه 3 فن بزرگ، وظیفه‌ی خنک کردن این کارت را بر عهده دارند، شاهد یک توازن بسیار خوب میان مسائل حرارتی و همچنین صدای تولید شده توسط این کارت هستیم.

PowerColor Launches Radeon R9 390 X2 Devil13 Dual-GPU Graphics Card 4

اما همه چیز به خود کارت و قدرت بالای آن ختم نمی‌شود. به بسته‌بندی این کارت نگاه کنید، پاورکالر سعی کرده برای محصول جدید خود، هر آنچه را که گیمران بدان نیاز داشته و از یک کارت انتظار دارند، در نظر بگیرد. یکی از این موارد، بایوس دوگانه‌ی کارت می‌باشد که می‌تواند کنترل بسیار بهتری را در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین این کارت از 4 کانکتور 8-پین برق PCI-E استفاده می‌کند، و این یعنی با کارتی روبه‌رو هستیم که مصرف برق بسیار بالایی دارد.

موضوع دیگری که باید به آن اشاره کنیم، این است که چنین بسته‌بندی بزرگی تنها مخصوص یک کارت گرافیک نیست، بلکه سازندگان در این پک، یک ماوس گیمینگ Razer Ouroboros را به صورت کاملا رایگان قرار داده تا تجربه‌ی قدرت بالای کارت گرافیک، با استفاده از ابزار قدرتمند آن به گیمرها منتقل گردد.

PowerColor Launches Radeon R9 390 X2 Devil13 Dual-GPU Graphics Card 2

محصول جدید پاورکالر، کارت گرافیک PowerColor Devil 13 Dual Core R9 390، یک غول همه فن حریف در دنیای گیم به حساب می‌آید و می‌تواند انتخابی فوق‌العاده برای گیمرهای سطح بالا باشد. این کارت با پشتیبانی از تکنولوژی‌های مختلف AMD LiquidVR، GCN Architecture، Mantle، Exploit DirectX© 12، AMD CrossFire، Virtual Super Resolution، HD3D technology، Frame Rate Target Control و AMD FreeSync، می‌تواند هر آنچه را که از یک کارت گرافیک انتظار دارید، در اختیار شما قرار دهد.

PowerColor Launches Radeon R9 390 X2 Devil13 Dual-GPU Graphics Card 5

کارت گرافیک قدرتمند PowerColor Devil 13 Dual Core R9 390 16GB، قرار است از تاریخ 17 سپتامبر وارد بازار شده و با قیمت بالای 699 یورو به فروش برسد. اما تصور می‌کنید پرداخت چنین پولی برای به چالش کشیدن بازی‌های روز، کاری عاقلانه خواهد بود؟

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان