آخرین تاخیر عنوان Quantum Break، تصمیم مایکروسافت بوده است!

بعضی مواقع سازندگان برای عرضه کردن یک بازی به زمان بیشتری نیاز دارند تا بتوانند بهینه‌سازی‌های نهایی را انجام داده و ایرادات آن را برطرف نمایند. عنوان بزرگ Quantum Break نیز پیشتر قرار بود همزمان با عناوین Forza Motorsport 6 و Tomb Raider و عنوان Halo 5: Gaurdians عرضه گردد، اما برای چند ماه تاخیر خورد و پاییز، این عنوان وارد بازار نشد.

بسیاری از افراد تصور داشتند که عنوان Quantum Break نیز در زمان مقرر شده، آماده‌ی عرضه نبوده و سازندگان برای انجام کارهای نهایی نیاز به زمان بیشتری داشته‌اند. اما در مصاحبه‌ای که اخیرا آقای سَم لِیک با MCVUK داشته، اعلام کرده که دیرتر عرضه شدن این بازی، از تصمیمات شرکت مایکروسافت بوده است.

دلیل این تاخیر نیز کاملا مشخص است؛ در پاییز عناوین بسیار زیادی که نام آنها را ذکر کردیم وارد بازار شدند. مدیران مایکروسافت در این مورد اذعان داشتند که شاید عرضه شدن تمامی این بازی‌ها به صورت همزمان کار درستی نباشد و به همین جهت آنها سعی کردند تا فاصله‌ای کوتاه را بین عرضه‌ی بازی‌ها در نظر بگیرند. از جهت دیگر، عرضه‌ی همزمان این بازی‌ها می‌توانست بر روی میزان فروش آنها تاثیر منفی داشته باشد و حتی باعث اعتراض برخی از کاربران نیز شود!

البته این تاخیر برای مهندسین شرکت Remedy هم بسیار خوب بوده و آنها از این وقت اضافه به بهترین شکل ممکن استفاده‌ کرده‌اند. سم لیک در این مورد اشاره کرده که این وقت اضافی باعث شد تا بخش بهینه‌سازی و آماده‌سازی نهایی بازی به بهترین شکل ممکن انجام شود چرا که عناوین بزرگ نیاز به دقت بالایی برای انجام بهینه‌سازی‌های نهایی دارند. این وقت اضافی که مایکروسافت آن را برای مدیران این شرکت خریده، باعث شد تا Quantum Break یک درجه بالاتر از آن چیزی که تصور آن را می‌کنید باشد و در نهایت، تجربه‌ی بسیار بهتری از این بازی پیش روی کاربران قرار گرفته است.

هم‌اکنون این بازی توسط مجلات مختلف در حال نقد و بررسی و امتیازات آن نیز در حال انتشار است. بر خلاف تصورتان باید بگوییم که این بازی هنوز هیچ امتیاز کاملی را دریافت نکرده و بیشتین امتیاز مربوط به مجله Arcade Sushi با امتیاز 9 از 10 می‌شود. سایت‌های دیگر همچون P.o.l.y.g.o.n و GameSpot و همینطور وب‌سایت I.G.N نیز که از مشهورترین مجلات مربوط به بازی‌های رایانه‌ای می‌باشند، به ترتیب امتیازهای 8.5، 8 و 6 را به این عنوان داده‌اند.

فردا، پنجم آوریل، زمان عرضه‌ی عنوان Quantum Break برای پلتفرم‌های PC و Xbox One خواهد بود.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=37390
منبع: TechnoBuffalo

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان