تیم کوک و دیگر مدیران مطرح دنیای تکنولوژی 24 آذرماه با ترامپ دیدار می‌کنند

هفته‌ی پیش، USA Today خبری را منتشر کرده بود مبنی بر اینکه رئیس جمهور منتخب آمریکا رهبران کمپانی‌های بزرگ تکنولوژی را برای جلسه‌ای در برج ترامپ در منهتن در تاریخ 14 دسامبر دعوت کرده است. بر اساس گزارش، این دعوت‌ها به‌وسیله‌ی مدیر کمپین ترامپ، Reince Priebus، داماد او Jared Kushner و مشاور انتقال قدرت او Peter Thiel فرستاده شده اند.

درحال حاضر، USA Today ، مدیرعامل سیسکو ( Chuck Robbins ) و مدیرعامل اوراکل ( Safra Catz ) را تنها افراد شرکت کننده در این جلسه می‌داند. در همین حال، در خبری که دیروز به‌وسیله‌ی وبسایت Recode منتشر شده، اعلام شده است که مدیرعامل کمپانی های اپل ( Tim Cook )، آلفابت ( Larry Page ) و فیسبوک ( Sheryl Sandberg ) نیز در این جلسه شرکت خواهند کرد. همچنین، در بروزرسانی این خبر، حضور شخصیت‌های دیگری مثل مدیرعامل‌های Solar City، SpaceX و Tesla نیز اعلام شده است. با اینکه این نشست، نشستی کوچک خواهد بود، با این حال تعدادی دیگر از رهبران کمپانی‌های تکنولوژی نیز اعلام کرده‌اند که در این نشست حضور خواهند داشت.

کسانی که در این نشست شرکت خواهند داشت ( که البته بیشتر این افراد از پاسخ صریح به Recode خودداری کرده اند): Page ، Cook و Sandberg به علاوه‌ی: مدیرعامل مایکروسافت Satya Nadella; مدیرعامل سیسکو Chuck Robbins; مدیرعامل IBM Ginni Rometty; مدیرعامل اینتل Brian Krzanich و مدیر عامل اوراکل Safra Catz.

هفته‌ی پیش بر اساس گزارش‌ها، دعوت‌نامه‌های بیشتری ارسال شده بود ولی اینکه بخواهیم بدانیم کدام‌یک از افراد با شرکت در این نشست موافقت کرده‌اند، کاری نسبتاً دشوار است. چراکه بیشتر این افراد نظراتی مخالف نظرات ترامپ داشته و در جایگاه مخالفان او قرار دارند.

بیشتر بزرگان تکنولوژی به‌دلیل موضع‌های ترامپ چندان با او موافق نیستند. چراکه ترامپ به انتقال کارخانه‌های کمپانی‌های بزرگی مثل اپل به داخل خاک آمریکا معتقد است. ولی همچنان این کمپانی‌ها حق شرکت در این نشست را دارند. ممکن است برای ساعاتی این اختلاف‌ها با ترامپ کنار گذاشته شود و برخی از این شرکت ‌های مخالف در این نشست شرکت کنند.

همانطور که پیشتر هم گفتیم، ترامپ اعلام کرده بود که اپل باید تاسیسات خود را به داخل خاک آمریکا منتقل کند و برای این کمپانی ضرب‌الاجلی تا پایان امسال تعیین کرده بود. البته در یکی توییت‌های ترامپ مشخص شد که خود او نیز از آیفون برای اینکار استفاده می‌کند. اپل نیز در پاسخ گفت:

تصمیم ترامپ برای تحریم اپل این کمپانی را درکنار افراد خوبی قرار می‌دهد که او پیش از این از آنها انتقاد کرده است.

ممکن است تیم کوک و سایر رهبران برای یافتن راه‌حل هایی مشترک در این نشست حضور پیدا کنند. جمله‌ای از مدیرعامل اوراکل، نکاتی مثبت در این زمینه را شامل می‌شود:

من برنامه دارم تا با ملاقات با رئیس‌جمهور منتخب به ایشان بگویم که برای کمک، هرکاری که از دستمان برآید را انجام خواهیم داد. اگر بتوانیم کدهای مالیاتی را تغییر می‌دهیم، مقرارت سخت‌گیرانه را کاش می‌دهیم و معملات بهتری را انجام خواهیم داد. کمپانی‌های تکنولوژی آمریکا بیش‌از هر زمانی قدرتمند خواهند شد و رقابت بیش‌از هرزمانی دیگر خواهد بود.

تغییرات مالیاتی یک موضوع مهم در زمان انتخابات آمریکا بود که یکی از مهم‌ترین موضوعات برای ترامپ می‌‎باشد. تحلیلگر اقتصادی در موسسه‌ی Moody می‌گوید تغییرات جامع در مالیات می‌تواند رشد اقتصادی بزرگی را برای این کشور رقم بزند.

در چند روز آینده اطلاعات بیشتری از این نشست و اتفاقات آن منتشر خواهد شد.

 

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=57018
منبع: 9to5mac

مطالب مرتبط

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان