سامسونگ فهرست گوشی‌هایی که بسته امنیتی ماه اکتبر را دریافت می‌کنند منتشر کرد

سامسونگ محتویات بسته امنیتی ماه اکتبر را منتشر کرد

گوگل به تازگی آپدیت امنیتی ماه اکتبر را برای دستگاه‎های نکسوس منتشر کرده است که به دنبال آن بعضی از حفره‎های امنیتی بسته می‎شود. از طرف دیگر، سامسونگ نیز برای ارائه‎ی آپدیت امنیتی این شرکت برای ماه اکتبر اقدام کرده است، گرچه مشخص نیست که کدام دستگاه‎ها ابتدا و چه زمان آن را دریافت خواهند کرد.

خبرهای خوبی که داریم در رابطه با تغییراتی است که این آپدیت جدید در بر خواهد داشت. جدا از بسته‎های امنیتی گوگل، سامسونگ 7 آسیب‎پذیری و حفره‎هایی را تحت بررسی قرار می‎دهد “تا رضایت مشتری از امنیت دستگاه‎های موبایل سامسونگ بالاتر رود.”

دو آسیب‎پذیری به صورت کامل توسط این شرکت کره‎ای شرح داده شده است که براساس دانسته‎های ما شدت آن‎ها متوسط است.

اولین آن‎ها بسته برای مشکل یک کتابخانه‎ی شخص‎ثالث به اسم Qjpeg است که به صورت خصوصی قبلا مطرح شده بوده است. آسیب‎پذیری موجود در تابع رمزگشایی Qjpeg ممکن است زمانی که یک عکس مشکل‎دار از یک کتابخانه‎ی شخص‎‌ثالث عبور کند، باعث هنگ کردن سیستم شود. گرچه، بسته‎ی امنیتی ماه اکتبر سامسونگ این آسیب‎پذیری را با تغییر دادن تخصیص صحیح حافظه رفع خواهد کرد.

مورد بعدی، هنگ کردن فایل کرنل دستگاه توسط fb0(DECON) است که به نظر تمامی دستگاه‎های دارای چیپست اگزینوس سامسونگ را آلوده کرده است. این مشکل به صورت خصوصی در ماه می میلادی مطرح شد و مرتبط با آسیب‎پذیری در رابط فریم بافر است، که منجر به هنگ سیستم به دنبال دسترسی یک کاربر گرافیکی سوء استفاده‎گر می‎شود. آپدیت جدید این آسیب‎پذیری را با اضافه کردن اجرای صحیح رابط فریم بافر رفع می‎کند.

طبق اعلام سامسونگ، بعضی از مواردی که در آپدیت امنیتی ماه اکتبر گوگل مورد تایید گرفته‎اند ممکن است اگر در آپدیت‎های قبلی سامسونگ به آن‎ها رسیدگی شده است، لحاظ نشده باشند.

حالا باید منتظر باشیم ببینیم چه زمانی سامسونگ این آپدیت را برای گوشی‎های پرچم‎دار خود ارائه خواهد داد، چون احتمال دریافت این آپدیت توسط گوشی‎های میان‎رده‎ی این شرکت کم خواهد بود.

 

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=53202
منبع: phonearena

مطالب مرتبط

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان