تست باتری Samsung Galaxy S6

سامسونگ در زمان معرفی گلکسی اس6، بسیار به مشخصات و نوآوری های استفاده شده در آن می‌بالید و حتی کاهش ظرفیت باتری را با وجود افزایش قدرت پردازشی و افزایش رزولوشن، دلیلی برای کاهش عمر باتری این دستگاه نمی‌دانست. اما حالا این تلفن هوشمند به زیر ذره‌بین کارشناسان GSMArena رفته تا به دقت بررسی شود و ببینیم این گوشی چقدر با گفته‌های سامسونگ تطابق دارد.

در بررسی‌های انجام شده، اینطور بنظر میرسد که باتری پرچمدار جدید سامسونگ، تنها حدود 17 ساعت و 29 دقیقه میتواند برای مکالمه مداوم در شبکه 3G دوام بیاورد. این در حالی است که گلکسی اس5 در این تست تقریبا 10 ساعت بیشتر دوام آورده بود!

وبگردی با اینترنت WiFi دومین تست انجام شده روی این تلفن هوشمند است که رکورد نچندان جالب 8 ساعت و 44 دقیقه، نشان از عملکرد ضعیف سامسونگ دارد، چرا که در گلکسی اس5 این مقدار نیز حدود یک ساعت بیشتر بود.

اما اگر بخواهیم با گلکسی اس6 بصورت مداوم ویدئو ببینیم، باتری این دستگاه برای مدت 10 ساعت و 24 دقیقه شما را یاری خواهد کرد. حال اگر این رکورد هم با گلکسی اس5 مقایسه شود، دوباره شاهد افت 1 ساعته‌ی عمر باتری گلکسی اس6 هستیم.

در نهایت، وقتی شما هر روز یک ساعت وبگردی داشته باشید، یک ساعت ویدئو تماشا کنید و یک ساعت هم به مکالمه تلفنی با گلکسی اس6 بپردازید، این گوشی شما را برای مدت 64 ساعت یا همان 2 روز و نیم همراهی خواهد کرد. چیزی که شاید بتوان گفت برای سامسونگ شرم آور است!

می پرسید چرا؟ گلکسی اس5 در این حالت حدود 1 روز بیشتر دوام می آورد و رکورد ثبت شده برای آن، 83 ساعت است و این موضوع به معنی کاهش حدود 20 تا 30 درصدی عمر مفید باتری در پرچمدار جدید سامسونگ است.

galaxy-s5-battery

حال باید دید سامسونگ برای این مساله، برنامه یا آپدیتی در نظر خواهد داشت؟ یا اینکه دوباره شاهد یک سیاست اپلی از سامسونگ خواهیم بود!

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان