اپلیکیشن جدید سامسونگ برای حفظ فاصله چشمان کودکان از صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند

در کودکی همگی با مشکلی مشابه مواجه بودیم و آن‌هم نشستن در فاصله‌ای بسیار نزدیک به تلویزیون خانه بوده است. ما همگی بر این باور بودیم که با نزدیک‌تر نشستن به تلویزیون می‌توانیم بازی خود را بهتر انجام دهیم و تمرکز بیشتری را بر روی بازی‌ها داشته باشیم. برخی از ما نیز هنگام حرکت شخصیت بازی به سمت راست یا چپ، خود نیز به همان سمت می‌رفتیم و سعی داشتیم با تکان دادن سر خود، شخصیت بازی را نیز به همان سمت ببریم که هیچ‌نتیجه‌ای هم نمی‌گرفتیم. دراکثر مواقع والدین فرزندان خود را از نزدیک شدن به تلوزیون منع می‌کردند اما حالا که تبلت‌ها و گوشی‌های‌هوشمند منتشر شده‌اند آیا باز هم فاصله‌ی‌ چشم کودکان تا صفحه نمایش مناسب است یا خیر؟ جواب این سوال را سامسونگ با منتشر کردن اپلیکیشنی جدید به ما داده است.

سامسونگ از این موضوع آگاه بوده و حالا با منتشر کردن اپلیکیشنی جدید به کودکان در مورد رعایت کردن فاصله‌ی چشم خود تا صفحه‌نمایش گوشی یا تبلت هشدار می‌دهد. این اپلیکیشن که Safety Screen نام گرفته با استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره کار می‌کند و می‌تواند به کودکان در صورت نزدیک شدن چشمان‌شان به نمایشگر گوشی یا تبلت هشدار دهد. با نزدیک شدن فاصله‌ی چشمان، موجودی عجیب ولی بامزه نمایان می‌شود و به کودک هشدار می‌دهد. بعد از اینکه فاصله‌ی چشمان کودک تا نمایشگر تبلت رعایت شد، این موجود بامزه به کودک شما تبریک گفته و کنار می‌رود.

این اپلیکیشن در حال حاضر تنها برای سیستم‌عامل اندروید منتشر شده و کاربران آیپد و آیفون‌های اپل فعلا نمی‌توانند از این اپلیکیشن استفاده کنند و باید به همان روش سنتی فاصله‌ی خود را از نمایشگر تبلت دور نگه دارند. Safety Screen کاملا رایگان بوده و در پشت‌زمینه‌ی گوشی به صورت خودکار فعال است تا در صورت نزدیک شدن فاصله‌ی چشمان به کودکان هشدار دهد.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=39175
منبع: slashgear

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان