سامسونگ قصد دارد تا 10,000 کارمند مرکز کره جنوبی خود را اخراج کند

سامسونگ قصد دارد 10 درصد از نیروی کار خود را که شامل تقریبا 10,000 نفر می‌شود را در مقر اصلی خود، شهر Suwon، اخراج نماید. دلیل این موضوع نیز در روزنامه‌ی محلی کره‌ای که این خبر را منتشر کرده، افت فروش محصولات شرکت سامسونگ و همچنین پیشرفت بسیار زیاد شرکت اپل اعلام شده است.

طبق گزارشاتی که روزنامه‌ی روزانه اقتصادی کره، Korea Economic Daily منتشر نموده، این افراد از مراکز مختلفی همچون روابط عمومی و دپارتمان مالی سامسونگ انتخاب و از شرکت اخراج خواهند شد. همچنین این احتمال وجود دارد که سامسونگ برخی از مخارج خود برای سال آینده را کاهش دهد.

موضوع اصلی کاهش درآمد شرکت سامسونگ، به دنبال فروش کم و ناموفق این شرکت در صنعت گوشی‌های هوشمند به وجود آمده، صنعتی که برای چندین سالی متوالی سامسونگ در آن به جایگاه بسیار خوبی رسیده و موفقیت‌های بسیاری را به دست آورده بود. با اینکه پرچم‌داران سال 2015 سامسونگ یعنی گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج با طراحی کاملا متفاوت و همینطور سخت‌افزار بسیار قدرتمندی معرفی شدند، باز هم فروش این محصولات در مقایسه با گوشی‌های بزرگتر و جدیدتر شرکت اپل، بسیار کمتر بوده و همین موضوع باعث شده سامسونگ تحت فشار قرار بگیرد.

جالب است بدانید که پس از گذشت پنج ماه متوالی از کاهش فروش گوشی‌های هوشمند سامسونگ در بازار و کاهش سهم بازار موبایل این شرکت تا 3 درصد، ارزش سهام این بخش از شرکت بزرگ سامسونگ از ماه آوریل تا کنون، بیش از 40 میلیارد دلار کاهش داشته است که رقم فوق‌العاده بالایی می‌باشد.

یکی از تحلیلگران مرکز آمار Nomura Holdings Inc، آقای Chung Chang Won در مصاحبه‌ای که با Bloomberg داشته، اعلام نموده که این حرکت و کمتر کردن تعداد کارمندان، ساده‌ترین کاریست که سامسونگ می‌تواند برای کنترل مخارج و کاهش درآمدهای خود انجام دهد، در صورتی که شاید امکان کنترل وضیعت با انجام کارهای دیگری که البته ریسک بالاتری نیز دارند، امکان‌پذیر باشند.

طبق آماری که در ماه ژوئن منتشر شده، سامسونگ 98,999 کارمند در مرکز سئول داشته و بعد از اینکه خبر اخراج 10 درصد از کارمندان منتشر شده، سهام سامسونگ حدود 1.7 درصد در بازار افزایش پیدا کرده است.

نظر شما در مورد این خبر چیست؟ تصور می‌کنید که بخش موبایل سامسونگ هم به آینده‌ای مشابه با HTC دچار می‌شود یا باز هم شاهد پیشرفت و موفقیت این شرکت در زمینه‌ی گوشی‌های هوشمند خواهیم بود؟

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=25262
منبع: TechnoBuffalo

ديدگاه کاربران

 • Armin

  هیچی سامسونگم داره شوت میشه 🙂

  • mohammad72

   البته هنوز زوده اینطوری بگیم آرمین جان 😀
   ولی خب شرکت های چینی، خودشون یکی از اصلیترین رقبای شرکت‌های بزرگ هستن .. اپل هم که بزرگترین شرکت دنیا هست و یکه تازی داره میکنه

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان