حالا ماشین‌های لباسشویی سامسونگ هم منفجر می‌شوند؛ انفجار 21 دستگاه!

حالا ماشین‌های لباسشویی سامسونگ هم منفجر می‌شوند؛ انفجار 21 دستگاه!

کمیسیون امنیت محصولات مصرفی آمریکا هشداری در رابطه با انفجار چندین دستگاه از ماشین‎های لباسشویی سامسونگ وضع کرده است. با آن‎که به نظر می‎رسد این حادثه‎ها در طول سال رخ داده است، به علت سخت‎افزاری که تاریخ آن به بیش از نیم دهه قبل بر می‎گردد، ولی زمان‎بندی این حادثه برای سامسونگ بسیار بد است، با توجه به فراخوانی گوشی‎های گلکسی نوت 7 این شرکت که به دلیل منفجر شدن صورت گرفت.

ماشین‎ لباسشویی‎های مذکور از انواع مدل‎هایی هستند که واردن کردن لباس ار بالا صورت می‎گیرد و بیش از 5 سال قبل ساخته شده‎اند. به نظر نمی‎رسد که مشخص باشد کدام مدل‎ها مشکل‎دار باشند، ولی سن این دستگاه‎ها به نظر نمی‎آید یک عامل دخیل در انفجار باشد. سامسونگ براساس خبری که در وب‎سایت این شرکت منتشر شده، در حال بررسی این قضیه است.

آن‎ها طبق یادداشتی اظهار داشته‎اند “ما در حال انجام مذاکرات شدیدی با CPSC هستیم تا مسائل بالقوه‎ی ایمنی مربوط به بعضی از ماشین‎های لباسشویی از نوع بارگذاری لباس از بالا که بین تاریخ ماه مارس 2011 و آوریل 2016 ساخته شده‎اند، مشخص شود. در بعضی از نمونه‎های نادر، دستگاه‎های معیوب لرزش‎های غیرمعمول را تجربه کرده‎اند و باعث بالا رفتن ریسک آسیب‎رسانی شخصی یا آسیب به محل در زمان شستشوی آیتم‎های مقاوم به آب، ملافه‎، یا لباس‎های حجیم شده‎اند.”

شرکت ABC دو حادثه از انفجار مدل‎های متفاوتی را گزارش داده است که به دنبال آن کمربند، پلاستیک، مغزجات و آب به همه جا پخش شده است. از اوایل سال 2015 تعداد گزارش‎های دریافتی 21 مورد بوده و دو مورد از افرادی که این حادثه برای آن‎ها رخ داده است از سامسونگ شکایت کرده‎اند. وکلای آن‎ها ادعا می‎کنند که یک میله‎ی پشتیبان در مکانیسم بارگذاری از بالا می‎تواند در طول چرخه‎ی چرخاندن لباس شل و در نتیجه باعث شود ماشین به شکل ناخوشایندی از هم بپاشد.

در حال حاضر سامسونگ مسئولیت هیچ چیزی را بر عهده نگرده است و ادعا می‎کند امکان رخ دادن “لرزش‎های غیرمعمولی” در زمانی که افراد ماشین را پر از آیتم‎های حجیم یا ملافه‎ی تخت‎خواب یا لباس‎های مقاوم به آب می‎کنند، وجود دارد. این شرکت هم‎چنین اشاره می‎کند که مصرف‎کنندگان در طول 5 سال گذشته بدون رخ دادن حادثه‎ای میلیون‎ها بار عمل شستشو را با محصولات سامسونگ انجام داده‎اند.

با آن‎که باید منتظر بررسی کامل CPSC به منظور پی بردن به دلیل انفجار ماشین‎های لباسشویی سامسونگ باشیم، این قضیه واقعا برای سامسونگ در بد زمانی رخ داده است. هفته‎های اخیر تنها در ایالات‎متحده شاهد ایجاد ترس انفجار نزدیک به یک میلیون گوشی گلکسی نوت 7 و به دنبال آن، فراخوانی این دستگاه از بازار بوده‎ایم. گرچه، این فراخوانی حتی ممکن است باعث حل شدن مشکل نشده باشد، چون گزارشی مبنی بر این وجود دارد که یک گوشی‎هوشمند نوت 7 “بی‎خطر” نیز مشکلات انفجار مشابهی را داشته است.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=53143
منبع: digitaltrends

مطالب مرتبط

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان