سامسونگ روی تولید رم‌های 6 گیگابایتی برای گوشی‌های هوشمند کار می‌کند

در حالی که اکثر گوشی‌های هوشمند و پرچم‌داران موجود از رم‌های 4 گیگابایتی بهره‌ می‌برند، وقت آن رسیده تا نگاهی به آینده رم این دستگاه‌ها بیندازیم. به لطف غول کره‌ای دنیای فناوری، سامسونگ، می‌توان این آینده را از هم‌کنونااکنون مشاهده کرد چرا که این شرکت تولید انبوه اولین چیپ‌های DRAM 6 گیگابایتی را برای گوشی‌های هوشمند آغاز کرده است.

بر اساس تکنولوژی 20 نانومتری این شرکت، رم‌های جدید این شرکت در مقایسه با رم‌های 20 نانومتری 8 گیگابایتی LPPDDR4، 20 درصد مصرف انرژی کمتری خواهند داشت. همچنین این رم‌های جدید از سرعت خواندن 4.2 گیگابایت در ثانیه بهره برده که 30 درصد سریع‌تر هستند.

سامسونگ عنوان کرده است که ماژول‌های DRAM 12 گیگابایتی که مناسب فرم پکیج‌های 6 گیگابایتی است، به همان میزانی فضا اشغال خواهند کرد که پکیج‌های LPDDR4 3 گیگابایتی اشغال می‌کند که این مسئله خبر بزرگی برای تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند است.

سامسونگ انتظار دارد مزایای حافظ‌های رم LPDDR4 در سال‌های آینده علاوه بر گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها، گریبان‌گیر کامپیوترهای شخصی، لوازم دیجیتال و سخت‌افزار خودروها هم شده و بتوانید آن‌ها را باریک‌تر سازد.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=25307
منبع: gsmarena

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان