دانشمندان برای تولید شکلات‌های بهتر، به استفاده از پرتوهای X-Ray روی آوردند!

تا به حال به شکلات‌هایی که بر روی آنها، رنگ‌های سفید وجود دارد توجه کرده‌اید؟ احتمالا شما نیز از افرادی هستید که با دیدن چنین مواد سفید رنگی، بدون هیچ اطلاعی آن را فاسد تصور می‌کنند. همانطور که در تصویر قرار گرفته مشاهده می‌کنید، این خطوط سفید رنگ که بر روی برخی از شکلات‌ها قرار گرفته‌اند، به “شکوفه چربی” معروف هستند و زمانی که متبلور می‌شوند، ظاهر جذابی را از خود نشان نخواهند داد.

حال گروهی از محققان آلمانی در اقدامی جدید، سعی دارند تا به وسیله‌ی پرتوهای X-Ray، متوجه فرآینده به وجود آمده شده، و البته روشی برای جلوگیری از رخ دادن این پدیده را پیدا کنند. برای پی بردن به این فرآیند، دانشمندان از اشعه‌هایی با نام PETRA III استفاده کرده‌اند و قصد دارند تا با مشاهده‌ی این فرآیند با زوم نانومتری، عمل تبلور را مشاهده نمایند. در واقع دانشمندان به مشاهده‌ی چربی‌های کاکائو که به سطح شکلات می‌آیند، پرداخته‌اند.

فاکتورهای مختلفی وجود دارند که می‌توانند از به وجود آمدن این شکوفه‌های چربی جلوگیری کنند که از جمله‌ی آنها می‌توان به نگهداری شکلات در دمایی پایینتر از 65 درجه، اشاره کرد. به همین جهت، محققان با نگه داشتن دمای شکلات در این درجه، عمل ایجاد شکوفه‌های چربی را به دقت بررسی کرده‌اند و متوجه شدند که این مواد سفید رنگ، تنها چربی‌های داخلی شکلات هستند. البته همچنان تحقیقات زیادی در این زمینه، در حال انجام شدن می‌باشد اما می‌توان نتیجه گرفت که شکوفه‌های چربی، هیچ ضرری ندارند. پس اگر تصور می‌کنید کاکائویی را که از قبل داشته‌اید خراب شده، اشتباه می‌کنید!

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=18393
منبع: Engadget

مطالب مرتبط

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان