برخی از قطعات اصلی آیفون بعدی در چین تولید نمی‌شود

پشت آیفون نوشته شده است “طراحی در کالیفرنیا. ساخت در چین”. اما نمایشگر، یک بخش کلیدی و مهم طراحی آیفون در پیش رو با پنل‎نمایش اولد قرار است تمام کره‎ای باشد. همگان خبر دارند که شرکت Samsung Display سهم بارز تامین‎ پنل‎های اولد آیفون 8 را برعهده دارد، اگر کل سفارشات پنل نمایش “تمام صفحه” شایعه‎ شده‎ی این گوشی بر عهده‎ی آن‎ها قرار داده نشود.

اما نشریه‎ی The Investor گزارش می‎دهد که Samsung Display به همراه چند تامین‎کننده‎ی مهم دیگر که تحت لوای سامسونگ قرار دارند و یا خارج از آن هستند، مسئول تامین کل سفارش اپل محسوب می‎شوند. Samsung System LSI، بخش تولید نیمه‎هادی که سنسورهای دوربین و پردازنده‎های کاربردی تولید می‎کند قرار است چیپ درایو نمایشگر را بسازد.

شرکت‎های کره‎ای دیگر STEMCO و LG Innotek، چیپ‎ روی فیلم‎ها را تحویل می‎دهند که آن را به یک مدار بسته‎ی چاپی انعطاف‎پذیری در ارتباط قرار می‎دهد، بوردی که تولید آن را شرکت‎های Interflex, BH و Samsung Electro-Mechanics برعهده دارند. هر سه شرکت مذکور نیز در کره‎جنوبی مستقر هستند.

این کشور تا حد زیادی صنعت جهانی نمایشگرهای اولد را به خود اختصاص داده است و سهم سامسونگ به تنهایی از این بازار 95 درصد تخمین زده می‎شود. در همین حین Samsung Electronics و SK Hynix چیپ‎های حافظه را تحویل خواهند داد و LG Innotek به تولید ماژول‎های دوربین مشغول است.

مهارت طراحی اپل را با دقت فناوری کره‎ای‎ها ترکیب کنید تا نسل بعدی آیفون به نسبت گذشته به مراتب هیجان‎انگیزتر باشد! تحلیل‎گران تخمین می‎زنند که اپل برای امسال تنها 80 و 95 میلیون پنل اولد سفارش داده و امیدواریم موجودی آیفون به اندازه‎ی کافی در بازار باشد.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=64879
منبع: phonearena

مطالب مرتبط

ديدگاه کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of