Swatch به دنبال انقلابی در تولید باتری‌هایی با طول عمر بالا برای ساعت‌های هوشمند

باتری ساعت‌های هوشمند و تولید باتری‌هایی با عمر بالا، همچنان یک معما به حساب می‌آید اما مدیر اجرایی شرکت سوئیسی Swatch، آقای Nick Hayek در مصاحبه‌ای اعلام کرده که این شرکت در حال کار بر روی باتری‌هایی با عمر بالا بوده و یافته‌های آنان تا این لحظه نیز رضایت‌بخش بوده است.

این مدیر اجرایی در مصاحبه‌ی خود با روزنامه‌ی سوئیسی Handelszeitung، اعلام کرده که نه تنها Swatch از این باتری‌های جدید در ساعت‌های هوشمند خود بهره خواهد برد، بلکه انقلابی جدید در دنیای باتری‌ها را به وجود خواهد آورد و در حال حاضر، بازوی تحقیقاتی این شرکت، Belenos و همچنین تولید کننده‌ی باتری‌های این شرکت، Penata، به سختی بر روی این تکنولوژی جدید کار می‌کنند. سال گذشته بود که سوآچ اعلام کرد از تکنولوژی‌های جدید خود در دستبندهای ورزشی‌اش، در ساعت‌های هوشمند جدید خود نیز استفاده خواهد کرد و حتی محصولاتی با تکنولوژی‌های جدیدتر را معرفی خواهد نمود که از جمله‌ی آنها می‌توان به دستبند ورزشی Touch Zero برای والیبالیست‌ها اشاره کرد.

البته این تمام موضوع نیست و آقای Nick Hayek اذعان داشته که بعد از ساعت‌های هوشمند، از این باتری‌ها در صنعت خودروهای الکتریکی نیز استفاده خواهد شد. وی اعلام کرده، “کسانی که توانایی تولید باتری‌هایی برای ساعت‌های هوشمند را دارند که می‌تواند تا شش ماه دوام بیاورد، از امتیازی مثبت برخوردار بوده و می‌توانند این تکنولوژی را به صنعت خودروهای الکتریکی نیز وارد کنند.”

در حال حاضر، بهترین ساعت‌های هوشمند بازار با قدرتمندترین باتری‌ها، Apple Watch و Moto 360 هستند که قادرند تا 1 روز دوام بیاورند. اما آیا شرکت سوئیسی سوآچ که از لوکس‌ترین تولیدکنندگان ساعت‌های هوشمند می‌باشد، می‌تواند انقلابی در صنعت تولید باتری‌های قدرتمند را به وجود آورد؟

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=18130
منبع: Engadget

ديدگاه کاربران

  • حتی این حرف که “همه‌ی شرکتها درباره انقلابی در دنیای باتریها حرف میزنند و هنوز هیچ کدام از کشفیات به تولید انبوه نرسیده” هم تکراری شده!
    چون توی چند سال گذشته حداقل 10 بار اخبار کشف تکنولوژی جدید ساخت باتری با عمر طولانی داشتیم، اما هیچکدام به جایی نرسیدن
    اما بهرحال امیدوارم سواچ این نوع باتریها رو به تولید انبوه برسونه

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان