تلگرام به توسعه‌دهندگانی که برای این پیام‌رسان بات تولید کنند، 1 میلیون دلار می‌دهد

به نظر می‌رسد که پیام‌رسان بزرگ تلگرام نمی‌خواهد موقعیت فعلی خویش را تسلیم شرکت‌هایی همچون فیسبوک یا دیگر اپلیکیشن‌های پیام‌رسان بزرگ نماید و به همین جهت با توسعه دادن سرویس‌های خود، می‌خواهد تلگرام را قوی‌تر از هر زمانی نماید.

موسس تلگرام، آقای Pavel Durov در بیانه‌ای رسمی و به منظور جذب توسعه‌دهندگان، اعلام کرده که اگر هر کدام از توسعه‌دهندگان بتوانند یک ربات بسیار هوشمند و فوق‌العاده را به کمک رابط برنامه‌نویسی Bot API تلگرام توسعه دهند، تا 1 میلیون دلار به آنها پول پرداخت خواهد نمود. البته این میزان برای توسعه رباتی در بالاترین سطح ممکن می‌باشد و برای دیگر ربات‌ها، مبلغ 25 هزار دلار به عنوان کمک مالی پایه در نظر گرفته شده و میزان آن به نسبت هوشمندتر بودن ربات توسعه داده شده می‌تواند افزایش پیدا نماید.

از برنامه‌های اصلی که آقای Pavel Durov به دنبال است می‌توانیم به هوشمندتر شدن بستر تلگرام، سازگاری بیشتری آن با دیگر نرم‌افزارها، توسعه پیدا کردن بخش ربات‌های تلگرام، پروسه پردازش زبان‌های طبیعی و … اشاره نماییم. البته اینها از اهداف اصلی هستند و توسعه‌دهندگان می‌توانند هر چیزی را که برای ربات خود می‌خواهند، در نظر بگیرند. یکی از مواردی که تلگرام به آن اشاره داشته این است که آنها نمی‌خواهند ربات‌ها از دیگر پلتفرم‌ها بر روی تلگرام پورت شده شود. آنها رباتی قدرتمند و هوشمند می‌خواهند که بتواند علاوه بر کارایی داشتن در کار کردن با نرم‌افزار، جایگاهی همیشگی در تلگرام داشته باشد.

برای آغاز کار، توسعه‌دهندگان می‌توانند با مراجعه به بخش پشتیبانی ربات‌های تلگرام و با وارد نمودن نام کاربری و مشخص کردن تگ BotPrize#، اطلاعات اولیه را ارسال نمایند.

با ورود فیسبوک به بازار ربات‌ها، حالا توسعه‌دهندگان بر سر یک دوراهی بزرگ برای رقابت کردن قرار داشته و شرکت‌های بزرگ و پیام‌رسان‌های مختلف نیز باید تلاش داشته باشند تا بتوانند با به کارگیری روش‌های مختلف، ربات‌های مختلفی را بر روی پلتفرم خویش پیاده نمایند. هم‌اکنون فیسبوک به صورت ماهانه 900 میلیون کاربر فعال داشته و تلگرام تنها 100 میلیون کاربر فعال به صورت ماهانه دارد. به هر حال هنوز تلگرام هیچ دلیلی برای به‌روزرسانی کردن بخش ربات‌های خویش منتشر ننموده و شکی نیست که این تلاش برای مقابله با نرم‌افزارهایی همچون کیک، وی‌چت، لاین و اسلک انجام شده است.

هیچ زمانی برای این کار و توسعه دادن ربات‌ها توسط تلگرام منتشر نشده اما باید بدانید که به محض تمام شدن پول در نظر گرفته شده برای این برنامه، زمان شرکت کردن در این مسابقه و توسعه یک ربات قدرتمند برای تلگرام به اتمام خواهد رسید. یکی از مهم‌ترین مواردی که تلگرام هیچ سخنی از آن به میان نیاورده، روش قضاوت کردن بر این ربات‌ها و سنجیدن عملکرد آنها می‌باشد. بدون شک مدیران این شرکت بر روی این موضوع زمان زیادی گذاشته‌اند اما روش سنجیده شدن عملکرد ربات‌ها، شاید اصلی‌ترین دغدغه‌ی توسعه‌دهندگان در حال حاضر باشد.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=38993
منبع: VentureBeat

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان