توییتر امکان مشاهده پسوردهای Vine را انکار کرد

توییتر امکان مشاهده پسوردهای Vine را انکار کرد

بعد از هک کردن اکانت چندین مدیرعامل مهم دنیای فناوری از جمله ساندار پیچای گوگل، مارک زاکربرگ فیس‎‌بوک، استیو کِیس AOL و ماریسا مایر شرکت یاهو، در اخبار روز گذشته داشتیم که گروه هکر OurMine اکانت مدیرعامل توییتر یعنی جک دورسی را نیز مورد هدف قرار داده‎اند. امروز مشخص شده است که این گروه نه تنها توانایی ارسال پست بر روی اکانت توییتر دورسی را داشته است بلکه حتی ادعا می‎کند که به پوشه‎های دراپ‎باکس این شخص نیز دسترسی پیدا کرده، جایی که این گروه با مدرکی نشان می‎دهد که توییتر قادر به دیدن پسوورد‎های کاربران در وب‎سایت اجتماعی Vine است.

مشخص است که توییتر قاطعانه این ادعا را رد می‎کند. سخنگوی این شرکت در گفتگو با وب‎سایت VentureBeat اعلام کرد که تصویر منتشر شده در رابطه با این ادعا نمایشی دقیقی از پنل ادمین و‎ب‎سایت Vine نیست. او در اظهارنظری اعلام کرد “پنل ادمین وب‎سایت Vine ما محدود به آی‎پی‎های توییتر، HTTPها است و هرگز رمزعبورها را به هر شکلی نشان نمی‎دهد. ما به شکل امنی پسوردهایمان را طبق بهترین استانداردهای این صنعت ذخیره می‎کنیم.”

گروه OurMine امروز در پستی که منتشر کرده اظهار می‎کند که حساب دراپ‎باکس دورسی حاوی “تمامی فایل‎های Vine از جمله تصویر کنترل پنل این وب‎سایت است.” علاوه بر این، این گروه تصویری را منتشر کرده که اعتقاد دارد ثابت می‎کند که افرادی که به این پنل دسترسی دارند “می‎توانند اطلاعات شخصی” و پسورد کاربران را مشاهده کنند.

d793b277467e428c8cbeda6e3f00d7c0

یکی از اعضای این گروه شدیدا اصرار دارد که چیزی که این گروه در اختیار داشته است حقیقت محض بوده و اعلام کرده است که تمامی فایل‎های Vine مستقیما از حساب دراپ‎باکس دورسی بیرون کشیده شده‎اند، از جمله تصویری که از کنترل پنل مذکور منتشر شده است. نکته‎ی قابل توجه این‎جا این است که: چرا دورسی باید فایل‎های زنده‎ای مرتبط با توییتر یا حتی Vine را در دراپ‎باکس ذخیره کند؟

بیشتر از چند هفته می‎شود که گروه OurMine در حال هک کردن اکانت‎های شبکه‎های اجتماعی افراد مختلف از جمله شبکه‎های Foursquare، Quora و توییتر است و به دنبال تمامی آن‎ها پیام‎های امنیتی منتشر می‎کند. و با آن‎که ممکن است این اقدامات بشردوستانه به نظر آید، ولی آن‎ها هم‎چنین به دنبال فروش خدماتشان با اعلام این گفته‎اند که می‎توانند امنیت بهتری در اختیار شما بگذارند. جدا از افراد مورد هدف قرار گرفته‎ای که در بالا به آن‎ها اشاره شد، این گروه سرمایه‎داران را نیز مورد هدف قرار داده نظر مارک سوستر و Vinod Khosla، بنیان‎گذار Spotify یعنی Daniel Ek، کاربر معروف و سابق فیس‎بوک رندی زاکربرگ (خواهر خالق این شبکه‎ی اجتماعی)، رئیس ارشد بخش فناوری آمازون ورنر ووگلز و بازیگر معروف Channing Tatum.

با آن‎که این گروه مدیرعامل‎های معروف و افراد مشهور را هدف قرار داده است، فکر نکنید شما در امان هستید. اگر امکانش وجود دارد از قابلیت تعیین هویت دو پارامتری استفاده کنید و از سرویس‎هایی که با حساب‎های شما در ارتباط هستند باخبر باشید تا جلوی هرگونه خطر امنیتی را بگیرید.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=45754
منبع: venturebeat

مطالب مرتبط

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان