توییتر از این پس تصاویر GIF تا سقف 15 مگابایت را پشتیبانی می‌کند

توییتر از این پس تصاویر GIF تا سقف 15 مگابایت را پشتیبانی می‌کند

تا همین چند سال قبل، وب‎سایت به اشتراک‎گذاری محبوب و مهم اجتماعی نظیر توئیتر و فیس‎‌بوک از تصاویر با فرمت GIF پشتیبانی نمی‎کردند. این نوع فایل‎ها خیلی زود محبوب شدند و به صورت وسیعی در قالب پست‎هایی به منظور نشان دادن واکنش استفاده و تبدیل به فایل‎هایی شدند که خیلی سریع در بین کاربران اینترنت دست به دست می‎شوند. منشاء این فایل‎ها از تصاویر متحرک درج شده‎ای در آن‎ها بر می‎گردد که امکان درج آن‎ها به داخل اسلایدشو‎های پاورپوینت و و‎ب‎سایت‎ها از سال 2002 وجود دارد.

از آن زمان ولی، محبوبیت و گستردگی فایل‎های GIF بسیار بیشتر شده است چون آن‎ها برای به اشتراک‎گذاری یک ویدئو کلیپ سریع که نیاز به صدا ندارد بسیار ساده‎تر هستند یا در عوض می‎توان از توضیحاتی برای آن‎ها استفاده کرد. توئیتر می‎خواهد مطمئن شود که زمانی که بحث راه‎های به اشتراک‎گذاری مطرح می‎شود تمامی جنبه‎های مختلف را در بر گرفته باشد. به همین دلیل این شرکت اخیرا محدودیت فایل‎های GIF را به مقدار فوق‎العاده زیاد 15 مگابایت افزایش داده است.

یقینا، بسیاری از سایت‎ها تنها از حداکثر 5 مگابایت برای این تصاویر پشتیبانی می‎کنند. و بسیاری از فایل‎های GIF نیاز ندارند که حجیم باشند. با محدودیت جدید چطور می‎توان حدس زد این تصاویر به چه سمتی پیش خواهند رفت؟ یقینا باید شاهد GIFهای بیشتری با رزولوشن و کیفیت بهتر باشیم.

فایل‎های GIF جدید 15 مگابایتی تنها در نسخه‎ی تحت وب توئیتر به کار گرفته می‎شود و محدودیت نسخه‎ی موبایل همان 5 مگابایت باقی خواهند ماند.

از آینده کسی خبر ندارد، احتمال این وجود دارد که محدودیت برای سیستم‎های موبایل نیز افزایش یابد.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=45971
منبع: gsmarena

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان