راه‌اندازی شبکه فعالان حوزه تجاری پهپاد در ایران

ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی از ایجاد شبکه فعالان حوزه تجاری پهپاد در سال جاری خبر داد.

طبق اعلام این ستاد، با توجه به توسعه روز افزون فناوری‌ها و کاربردهای تجاری پهپادها در دنیا و هم زمان در کشور، پرداختن و حمایت از این حوزه به عنوان یک حوزه با قابلیت توسعه هر چه بیشتر در بخش خصوصی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی هدف ایجاد این شبکه را توسعه کاربردهای تجاری فناوری پهپاد در کشور می‌داند و در نظر دارد با ایجاد این شبکه ضمن حمایت از ارائه خدمات و توسعه فناوری‌ها در این حوزه با حمایت از توسعه محصول در سه رده آموزشی، تفریحی، صادراتی به اقتصاد پایدار شرکت‌های دانش‌بنیان در این حوزه کمک کند.

حمایت از پروژه‌های استراتژیک این حوزه در برخی از کلاس‌های به خصوص همچون MALE و توسعه فناوری‌های مربوط به زیرسیستم‌ها و سیستم‌های آنها، تقویت جامعه علمی کشور که برگزاری این دست از مسابقات و ارتقاء هرچه بیشتر سطح آنها و  ایجاد شبکه پهپاد کشور از فعالین بخش خصوص و دانشگاهی و سرمایه‌گذاران در این بخش و اتصال آنها به این شبکه از برنامه‌های این ستاد است.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=64799
منبع: mehrnews

ديدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی زیر را پاسخ دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.