wuf0ynma9fgt37eibcbd

این دانگل فوق باریک یواس‌بی، سیستم امنیتی بیومتریک را به لپ‌تاپ قدیمی شما می‌آورد

برای تایید هویت، استفاده از اثرانگشت نسبت به یک رمز عبور نه تنها انتخاب بسیار امن‎تری به شمار می‎رود، بلکه هیچ ترتیب پیچیده‎ای از کارکترهای مختلف که آن‎ها را فراموش یا اشتباه تایپ کنید، وجود نخواهد داشت. ولی اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که تا پای جان می‎خواهید از لپ‎تاپ قدیمی خود استفاده کرده و قصد ندارید آن را عوض کنید، شرکت Synaptics به زودی یک راه‎حل آسان در پیش روی شما قرار می‎دهد تا آن را با افزودن یک لایه‎ی امنیتی دیگر به نوعی آپگرید کنید.

ed770jdjef2c1qgmsjcf

این شرکت اسکنرهای یو‎اس‎بی جدیدی به منظور کار در کنار گزینه‎های امنیتی بیومتریک در آخرین نسخه‎های ویندوز مایکروسافت طراحی کرده که حسگرهای اثرانگشت را به کوچکی یک دانگل (یک قطعه‎ی سخت‎افزاری کامپیوتری به همراه نرم‎افزار مخصوص به خود که قابلیت اتصال به کامپیوتر را دارد) بسیار ریز تبدیل می‎کند تا همیشه آن را متصل به کامپیوتر خود داشته باشید.  البته باید توجه داشت به دنبال گم کردن این دانگل هم‎چنان می‎توانید از رمز عبور خود استفاده کنید ولی دنبال یک حسگر اثرانگشت یو‎اس‎بی بسیار کوچک گشتن هر زمان که می‎خواهید وارد کامپیوتر خود شوید، راحتی استفاده از چنین دستگاهی را از بین می‎برد.

استفاده از این دانگل بیومتریک اگر لپ‎تاپی قدیمی و کوچک با تعداد پورت‎های محدودی دارید به معنای قربانی کردن یک پورت یو‎اس‎بی است و هنوز مشخص نیست، در چند ماه آینده که این محصول جدید به بازار عرضه می‎شود، مدل پشتیبانی کننده از پورت USB-C نیز وجود خواهد داشت یا نه؛ ولی از آن‎جایی‎که افراد به نسبت گوشی‎های هوشمند، لپ‎تاپ‎های خود را بسیار کم آپگرید می‎کنند، این دانگل باید راه‎حلی ارزان به شمار رود تا دیگر نیازی به یاد سپردن رمزعبورهای آزار‎دهنده نباشد.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=42834
منبع: gizmodo

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان