واتس‌اَپ به منظور جلوگیری از سوء استفاده، شماره تماس کاربران را با فیسبوک به اشتراک می‌گذارد

سال 2014 بود که شرکت بزرگ فیسبوک، اپلیکیشن محبوب واتس‌اَپ را خریداری نمود. در آن زمان بود که یکی از تاسیس‌کنندگان این شرکت، آقای Jan Koum اعلام کرده بود که اطلاعات کاربران به هیچ وجه در اختیار فیسبوک قرار نخواهد گرفت. حالا که دو سال از این موضوع می‌گذرد، به نظر می‌رسد که نظر مدیران واتس‌اَپ تغییر کرده است.

در جدیدترین نسخه از اپلیکیشن واتس‌اپ که قرار است به زودی در اختیار کاربران قرار گیرد، مدیران در یک خبر اذعان داشته‌اند که از این پس قصد دارند برخی از اطلاعات کاربران را به منظور افزایش امنیت و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده و همچنین شماره تعداد دقیق کاربران واقعی، با فیسبوک به اشتراک بگذارند. هر چند، شکی نیست که این اتفاق تنها می‌تواند به موضوع تبلیغات و شمارش تعداد کاربران واقعی که تبلیغات را مشاهده می‌کنند، مربوط باشد.

روز گذشته بود که مدیران WhatsApp اعلام کردند که اگر شماره تماس کاربران با حساب کاربری آنها در فیسبوک همگام گردد، فیسبوک می‌تواند پیشنهادات دوستی را به شکل بهتری ارائه کرده و یا تبلیغات را با هدف بهتری پیش روی کاربران قرار دهد. به عنوان مثال شما می‌توانید تبلیغات مربوط به یک شرکت که پیش از این با آن آشنا بوده‌ و همکاری داشته‌اید را مشاهده کنید.

اگر شما هیچ حساب کاربری در فیسبوک ندارید، نیازی به ساختن یک حساب جدید نداشته و در نتیجه هیچ اطلاعاتی از شما در اختیار فیسبوک قرار نخواهد گرفت. واتس‌اپ همانند گذشته تمامی تصاویر، ویدئوها، پیام‌ها و اطلاعات خصوصی کاربران را با سیستم رمزگذاری کامل، در نهایت امنیت نگاه داشته و به هیچ وجه هیچ چیزی در این زمینه در اختیار شرکت دیگری قرار نخواهد گرفت. به همین جهت نباید هیچ نگرانی در مورد به اشتراک گذاشته شدن اطلاعات خود با فیسبوک یا اپلیکیشن‌های وابسته به آن داشته باشید.

مدیران WhatsApp اعلام کرده‌اند که این حرکت می‌تواند جنبه تجاری نیز داشته باشد. با به اشتراک گذاشته شدن برخی اطلاعات همچون شماره تماس، سازمان‌هایی همچون بانک‌ها و یا شرکت‌های تجاری می‌توانند به شکل بهتری با کاربران در ارتباط بوده و از هر گونه سوء استفاده و یا ایجاد حساب‌های جعلی در این زمینه نیز جلوگیری نمایند. همچنین این امکان وجود دارد تا کاربران بتوانند پیام‌های مربوط به تبلیغات و سرویس‌های مختلف را متناسب با فعالیت‌هایی که دارند، مشاهده نمایند.

در نهایت، WhatsApp اذعان داشته که آنها به وظیفه خود پایبند بوده و به امنیت کاربران، اولویت اصلی فعالیت آنها می‌باشد.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=50288
منبع: TechnoBuffalo

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان