به زودی شیائومی وارد بازار گوشی‌های هوشمند آمریکا می‌شود

به زودی شیائومی وارد بازار گوشی‌های هوشمند آمریکا می‌شود

بسیاری از کاربران آمریکایی خیلی وقت است منتظر استفاده از محصولات شرکت شیائومی هستند، ولی آیا این آرزو به حقیقت می‎پیوندد؟ چندین سال است صحبت‎هایی شنیده می‎شود که این برند معروف چینی قرار است فروشگاهی در ایالات‎متحده داشته باشد. هر زمان که شایعه‎ای در این زمینه مطرح می‎شود، شرکت شیائومی آن را رد می‎کند و اظهار می‎دارد برنامه‎ای در حال حاضر برای ارائه‎ی محصولات خود در این کشور ندارد. این شرکت البته اضافه می‎کند که ورود به بازار این کشور چیزی است که در نهایت در آینده رخ خواهد داد.

حالا اخبار جدیدی طبق مصاحبه‎ی معاون رئیس شرکت شیائومی یعنی آقای هوگو بارا با وب‎سایت Bloomberg شنیده می‎شود. او که قبلا در شرکت گوگل فعالیت داشته، پذیرفته است که شرکت شیائومی دیگر نمی‎تواند از عهده‎ی دور بودن از بازار آمریکا برآید، امری که به گفته‎ی او به طور کلی برای برندهای محصولات الکترونیکی مخصوص مصرف‎کننده ، و به خصوص برای شیائومی، “بسیار مهم” است. در این مصاحبه، بارا گفته است که شیائومی توجه خود را به بازار ایالات‎متحده معطوف کرده است و به دنبال ورود به این کشور، شیائومی از رسانه‎ی اجتماعی به منظور تبلیغ گوشی‎های همراه و سایر محصولات خود استفاده خواهد کرد. ما حتی ممکن است شاهد این باشیم که شیائومی از تکنیک فروش flash (نوعی تکنیک فروش که در آن یک محصول به مدت محدود و با تخفیف ویژه تبلیغ می‎شود) استفاده کند که به این شرکت کمک کرده که میلیون‎ها گوشی در کشورهای چین و هند بفروشد. این شرکت در حال حاضر یک تعداد محدود پاور بانک، دست‎بند‎های Mi Band و هدفون‎های Mi را برای مصرف‎کنندگان آمریکایی در وب‎سایت Mi.com خود ارائه می‎دهد. بارا در طول این مصاحبه اعلام کرد که شرکت شیائومی محصول جدیدی را در مهرماه وارد بازار آمریکا خواهد کرد، گرچه به نوع این محصول اشاره‎ای نکرد.

شیائومی، که در بازار گوشی‎های هوشمند چین دو سال قبل پیشتازی می‎کرد، به لطف عملکرد چشمگیری شرکت هوآوی مقام خود را از دست داده است. در سه ماهه‎ی قبلی سال، این شرکت در کشور چین مقام چهارم از نظر سهم بازار را در اختیار داشت. علاوه بر این، کل بازار گوشی‎های هوشمند در چین در حال تلاش برای کسب جایگاه بوده‎اند. شیائومی به دنبال راه یافتن به بازار هند موفقیت خوبی به دست آورده است. مدیر عاملان این شرکت به نظر می‎رسند در نهایت اقدامات لازم برای ورود به بازار ایالات‎متحده را انجام دهند، بازاری که بر اساس میزان درآمد بزرگترین بازار گوشی‎های هوشمند محسوب می‎شود. در همین رابطه، شرکت شیائومی در تیرماه توافقی را با شرکت مایکروسافت در رابطه با 1500 پتنت امضا کرد، که دو شرکت در قبال ارائه‎ی یک پتنت، پتنت مشابهی را دریافت کنند. این توافق هم‎چنین به شیائومی اجازه داد که اپلیکیشن‎های اسکایپ و آفیس را بر روی دستگاه‎های خاصی از این شرکت از پیش نصب کند و به نوعی هموار کننده‎ی جاده‎ی ورود این شرکت به بازار آمریکا باشد.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=49651
منبع: phonearena

مطالب مرتبط

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان