تازه های تکنولوژی

با ماسک های مفهومی Unmask، قادر خواهید بود در هوای آلوده بخندید!

دلایل بسیار زیادی برای استفاده از ماسک ها وجود دارد که عمده ترین آنها، هوای آلوده ی این روزهای کلان شهر ها می باشد. در کشور هایی همچون چین، آفریفا و مناطقی از آسیا استفاده از ماسک ها توصیه می شود و بسیاری از ماسک ها استفاده می کنند و حتی در چین، به جهت جلوگیری از مبتلا شدن به آنفلوآنزا از این ماسک ها استفاده می کنند.

اما استفاده ی از این ماسک ها، باعث می شود که شما نتوانید در رفتار های اجتماعی خود به صورت صحیح رفتار کنید و شاید به هنگام خندیدن و …، نتوانید پیام خود را به درستی منتقل کنید. اینجاست که در طراح خلاق و خوش فکر، آقایان Simone Rebaudengo و Paul Adams سعی کرده اند تا ماسکی را طراحی کنند که احساسات در آن نشان داده شوند.

این ماسک قرار است از یک صفحه و برد Arduino استفاده کند که بر روی آن، یک صفحه ی LED قرار می گیرد. نام این ماسک که در مراحل ابتدایی می باشد، Unmask است و در حالت عادی یکی از 4 حالت مختلف احساسات را نمایش می دهد، احساساتی همچون احساس لبخند، حالت عادی، سورپرایز و بوسیدن. البته این طرح هنوز در مراحل ابتدایی به سر می برد و سازندگان و طراجان آن، قصد ندارند از آن به عنوان وسیله ای تجاری استفاده کنند و در حال حاضر، در حال آزمایش این وسیله هستند. البته این بدان معنی نیست که در آینده طرح های جدیدی از این ماسک معرفی نمی شود و یا سازندگان بر روی آن کار نمی کنند اما در حال حاضر بیشتر تمرکز طراحان بر روی ساخت این ماسک و آزمون خطای آن می باشد و شاید در آینده ای نزدیک شاهد عرضه ی این ماسک ها در اندازه های کوچک تر باشیم.

نظر شما چیست؟ آیا استفاده از این ماسک ها در کشور خودمان می تواند جالب باشد؟

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی زیر را پاسخ دهید *