تازه های تکنولوژی

قطارهای بدون راننده از سال 2020 مسئول جا به جایی مسافران خواهند بود!

شرکت Transport For London، امروز نسل جدیدی از قطار های بدون راننده را برای نقل و انتقالات در لندن معرفی کرد، نسلی جدید که علاوه بر امکانات بیشتر، می تواند حدود 25 تا 60 درصد بیشتر مسافران را جا به جا کند که بستگی به منطقه ی آن دارد. البته مهم ترین موضوع، اتوماتیک بودن این قطار ها خواهد بود!

TFL اعلام نمود که در حال آماده سازی 250 قطار بدون راننده است که به صورت کاملا هوشمند و با دریافت نقشه ها و ویدئو های مختلف، می توانند مسافران را جا به جا کنند. البته این موضوع نیازمند تعدادی مراقب است که حرکات این قطار را کنترل کنند.

این شرکت در رابطه با این قطار ها اینگونه توضیح داده است :

“قطار های ما قادر خواهند بود تا به صورت کاملا اتوماتیک کار کنند و ما به سختی در حال کار بر روی سیستم های مختلف این قطار هستیم. به محض اینکه این قطار ها وارد متروی شهری شده و مورد استفاده قرار گیرند، از سیستم های اتوماتیک بهره خواهند برد. تنها دغدغه ی ما، آموزش کامل استفاده از این قطار است که باید آن را به صورت کامل به همگان آموزش دهیم تا مشکلی به وجود نیاید.”

طبق گفته ی سازندگان، همه امیدوار هستند که این قطار ها از اواسط سال 2020 وارد متروی انگلستان شوند اما زمان دقیق آن مشخص نشده است و ممکن است این اتفاق، زودتر یا دیرتر بیفتد.

لینک کوتاه | منبع : Pocket-Lint

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی زیر را پاسخ دهید *