تازه های تکنولوژی

یک کمپانی چینی این خانه‌ی تولیدشده به وسیله‌ی پرینترهای سه‌بعدی را تنها در عرض 3 ساعت بنا کرده است!

بهتر است وسایل کوچکی را که همه‌روزه توسط پرینترهای سه‌بعدی تولید می‌گردند را فراموش کنید. به تازگی یک کمپانی چینی موفق شده تا اجزای یک خانه‌ی بزرگ با مساحت 200 مترمربع را به کمک پرینترهای سه‌بعدی تولید کرده و آن را تنها در عرض 3 ساعت بنا کند.

از آنجایی که قرار نبوده به تمام جزئیات این خانه بزرگ توجه شود، سازندگان یک اتاق پذیرایی بزرگ، یک آشپزخانه کامل با وسایل و یک بالکن بزرگ را به همراه پله‌هایی که آن را به اتاق پذیرایی وصل می‌کند، تولید کرده‌اند. البته سعی نکنید هرگز که چنین چیزی را به وسیله‌ی پرینترهای سه‌بعدی که ممکن است در خانه داشته باشید تولید کنید چرا که تیم سازنده، The Zhuoda Group، برای تولید این خانه 22 پتنت مختلف را ثبت نموده و توجه زیادی به مواد ریز و جزئیات نداشته است.

درست است که زمان بنا کردن این خانه بسیار کوتاه بوده و تنها در عرض 3 ساعت، سازندگان موفق به سر پا کردن این خانه شده‌اند، اما تصور نکنید که فرآیند پرینت گرفتن قسمت‌های مختلف این خانه طولانی بوده. در این مورد باید بدانید که تمام فرآیند تولید این خانه و از زمان پرینت گرفتن قسمت‌های مختلف آن، تنها 10 روز از وقت تیم The Zhuoda Group را گرفته است.

اما برای ساخت قسمت‌های مختلف این خانه، از شش ماژول اصلی برای اتاق خواب، اتاق پذیرایی، آشپزخانه، حمام و … استفاده شده و طبق گفته‌های مدیر ارشد این شرکت، مابقی موادی که در ساخت قسمت‌های مختلف استفاده شده، تمام از ضایعات صنعتی و کشاورزی بوده است. از طرفی، طراحی این خانه کاملا مهندسی بوده و مقاومت بسیار بالایی در برابر زلزله دارد و بر خلاف تصور بسیاری از افراد، به هیچ‌وجه با وقوع یک زلزله شدید، اجزای آن از یکدیگر جدا نمی‌شوند. مدیر ارشد این شرکت، آقای Tan BuYong در مورد این سازه اذعان داشته که این خانه ضد آتش و ضد آب بوده و هیچ گونه مواد سمی همچون آمونیاک و رادون را تولید نخواهد کرد.

3dprinted7-640x427-c

جدای از اینکه پرینتر سه‌بعدی که در ساخت این خانه از آن استفاده شده تکنولوژی خاص خود را دارد، هزینه‌ی خانه‌ای تولید شده به وسیله‌ی آن نیز بسیار بالاست. طبق برآوردهایی که مهندسین انجام داده‌اند، ساخت هر متر مربع از این خانه، بین 400 تا 480 دلار هزینه دارد! هزینه‌ی این شش ماژول اصلی که در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند نیز چیزی در حدود 81000 تا 96000 هزار دلار شده است و البته در طول زمان و با پشرفته‌تر شدن پرینترهای سه‌بعدی نیز این مقدار کاهش پیدا می‌کند. حتی Zhuoda Group به خریداران اعلام کرده‌اند که این امکان وجود دارد که آنها بتوانند از میان مواد مختلف، از چوب و گرانیت تا یشم و سنگ مرمر در ساخت خانه‌ی خود استفاده نمایند. همچنین برای به رخ کشیدن سادگی ساخت این خانه، مهندسین این شش ماژول را در مقابل جمعی از مردم سر هم نمودند تا آسان بودن ساخت آن به خوبی مشخص گردد.

به نظر می‌رسد دوره‌ی مربوط به پرینترهای سه‌بعدی، تازه آغاز شده و Zhuoda Group با ساخت این خانه، نشان داد که هیچ چیزی نمی‌تواند جلوی به وجود آمدن ایده‌های ناب و مختلف را بگیرد.

در ادامه از شما دعوت می‌کنم تصاویر مختلفی از این خانه را مشاهده نمایید:

3dprinted1-640x427-c 3dprinted9-640x427-c 3dprinted2-640x427-c 3dprinted3-640x427-c 3dprinted5-640x427-c 3dprinted6-640x427-c

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن