اخبار شرکت‌هاتازه های تکنولوژی

ال‌جی از یک حسگر فشار قابل انعطاف و مقاوم رونمایی کرد

شرکت LG Innotek (زیر مجموعه‎ای از شرکت مادر ال‎جی) یک حسگر فشار قابل انعطاف‎ تولید کرده است. این حسگر کاربردهای متعددی از تجهیزات ورزشی گرفته تا استفاده از آن در دنیای سلامت و پزشکی، دارد.

این سنسور جدید فوق‎العاده مقاوم است. می‎تواند در بین محدوده‎ی دمایی زیر 40 درجه‎ی سانتی‎گراد تا 80 درجه‎ی سانتی‎گراد کار کند و 100 هزار چرخه‎ی نشستن افراد را بر روی خود تحمل کند. بر خلاف راه‎حل‎های قبلی حساس به فشار انعطاف‎پذیر، این محصول جدید به صورت یک‎دست‎تری اندازه‎گیری‎ها را انجام می‎دهد و نظیر سنسور‎های قدیمی مبتنی بر PET (که آن‎قدر هم انعطاف‎پذیر نبودند) باعث آزردگی پوست نمی‎شود.

بازار گجت‎های ورزشی قابل‎پوشیدن روز به روز اشباع‎تر می‎شود و چندین شرکت به چشم می‎خورند که تی‎شرت‎های هوشمندی را روانه‎ی بازار کرده‎اند. از این سنسور هم‎چنین می‎توان در دست‎کش‎های ورزشی استفاده کرد تا به عنوان مثال نحوه‎ی ضربه‎زدن به توپ شما را در گلف دنبال کند.

  نسخه ی ارزان تر پرچمدار ال جی با نام G3 Beat معرفی شد

استفاده از آن در دنیای سلامت در رابطه با هر چیزی می‎تواند باشد از یک فرش ساده گرفته که به سنسور اجازه دهد نحوه‎ی نشستن شما را ارزیابی کند تا یک البسه‎ی هوشمند که داده‎هایی را به یک بیمارستان به صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته، استریم کند.

به صورت بالقوه امکان استفاده از آن در صنعت اتومبیل نیز وجود دارد، یک صندلی هوشمند می‎تواند وضعیت نشستن شما را متوجه شود و خودش را طبق آن به صورت خودکار تغییر دهد. اشاره‎ای به استفاده از آن در دنیای موبایل نشده ولی تصور کردن قاب گوشی‎های هوشمندی که از طریق لمس کنترل شوند، سخت نیست.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی زیر را پاسخ دهید *