مرورگرها

به‎روزرسانی‎های مرورگر اج مایکروسافت از آپدیت‎های ویندوز 10 جدا می‎شود

احتمالا مایکروسافت قصد دارد سیستم‎عامل ویندوز 10 مبتنی بر فضای ابری (Windows 10 Cloud) خود را فردا طی رویدادی معرفی کند. Windows 10 Cloud  گفته می‎شود نسخه‎ی جدیدی از این سیستم‎عامل است که به اجرای اپلیکیشن‎هایی می‎پردازد که در ویندوز استور قرار دارند. این محصول جواب مایکروسافت به کروم‎بوک مایکروسافت است. به منظور رقابت بهتر با کروم‎بوک‎ها، اهالی ردموند گفته می‎شود قصد دارند به‎روزرسانی‎های مرورگر اج مایکروسافت را از آپدیت‎های سیستم‎عامل ویندزو 10 جدا کنند.

جدا از به‎روزرسانی‎های امنیتی، مرورگر اج تنها سالی دوبار آپدیت‎های مهم را دریافت می‎کند که زمان‎بندی آن‎ها با بیلدهای جدید ویندوز 10 است. این قضیه برای مرورگر کروم متفاوت است که به دفعات آپدیت‎های خود را به صورت مجزا از گوگل دریافت می‎کند.

وب‎سایت خبری Neowin با نقل‎قول از منابع اطلاعاتی داخل مایکروسافت ادعا می‎کند که پس از آپدیت بعدی مهم ویندوز 10 در شهریورماه، چنین اتفاقی رخ خواهد داد و به‎روزرسانی‎های مرورگر اج از سیستم‎عامل جدا می‎شود. به دنبال آن کاربران قادر خواهند بود آپدیت‎های این مرورگر را از ویندوز استور دریافت کنند. مایکروسافت نیز قادر به اضافه کردن سریع‎تر قابلیت‎ها به این مرورگر است بدون این‎که بخواهد برای آپدیت مهم بعدی ویندوز 10 صبر کند.

  ویندوز 10 به‌زودی برای ویندوزفون‌های لومیای سال‌خورده عرضه خواهد شد

این امر، حداقل به صورت تئوری، باعث می‎شود که مرورگر اج مایکروسافت به نسبت رقیب خود یعنی کروم که پادشاه مرورگرهای وب باقی‎مانده است، توانمندتر شود. جنبه‎ی منفی این‎جا برای مایکروسافت این است که این شرکت قادر نخواهد بود در آپدیت‎های سالی دو بار خود برای ویندوز 10 قابلیت‎های جدید اج را ذکر کند.

این شرکت احتمالا فردا در رویداد MicrosoftEDU خود، این تغییر را تایید خواهد کرد.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی زیر را پاسخ دهید *