اخبار شرکت‌هاموتورهای جستجو

با استفاده از ضعف امنیتی یاهو اطلاعات بیش از یک میلیارد کاربر هک شده است

بدبیاری‌های یاهو در زمان ریاست ماریسا مایر به‌نظر پایان ندارد. اطلاعات جدید منتشر شده نشان می‌دهد که به دلیل ضعف امنیتی موجود در سیستم یاهو، اطلاعات بیش از یک میلیارد کاربر این شرکت به دست مهاجمان افتاده است. البته این یک میلیارد اکانت جدای از 500 میلیون اکانتی است که در سال 2014 هک شده است!

روز چهارشنبه کمپانی یاهو در بیانیه‌ای به صورت رسمی اعلام کرد که اطلاعات بیش از یک میلیارد از اکانت های این مجموعه به دست هکرها افتاده است. البته همان‌طور که پیش‌تر هم گفتیم، این اولین باری نیست که یاهو ضعف امنیتی خود در این ابعاد را تایید می‌کند. اطلاعاتی که از این یک میلیارد کاربر به سرقت رفته است شامل: اسم، آدرس ایمیل، تاریخ تولد و در برخی موارد هم سوال‌های امنیتی می‌باشد.

خبر خوب این است که تحقیقات نشان داده است این اطلاعات دزدیده شده، شامل پسورد یا اطلاعات کارت بانکی اشخاص یا اطلاعاتی مرتبط با این زمینه نمی‌باشد. یاهو پیش از این برای جلوگیری از اتفاق‌های این چنین، تمامی کوکی‌های جعلی را باطل کرد و امنیت خود را نسبت به قبل بالاتر برد. درصورتی که اکانت شما جزو اکانت‌های قربانی شده در این حمله‌ها بوده باشد، یاهو با اطلاعیه‌ای این موضوع را به اطلاع شما خواهد رساند:

ما متوجه قربانی شدن برخی کاربرانمان شده‌ایم. بنابراین لازم است تا این کاربران اقدامات امنیتی را در اکانت خود لحاظ کنند. این کاربران باید نسبت به تغییر پسورد خود اقدام کنند. همچنین، ما تمامی سوال‌های امنیتی به سرقت رفته را باطل کردیم؛ بنابراین سارقان نمی‌توانند از آنها برای ورود به اکانت شما استفاده کنند. ما همچنان به امن‌تر کردن سرویس‌هایمان فکر می‌کنیم تا از دسترسی ناخواسته‌ی دیگر افراد به اکانت کاربرانمان جلوگیری کنیم.

 

  یاهو اپلیکیشن جستجوی ویدئوی خود را معرفی کرد

موتور جستجوی یاهو که چند وقتی است کمپانی ورایزون درحال فعالیت برای خرید آن است، قرار بود به قیمت 4.8 میلیارد دلار به این کمپانی فروخته شود. هنوز مشخص نیست که درز اطلاعاتی یک میلیارد کاربر این شرکت تاثیری بر این معامله می‌گذارد یا خیر. کمپانی ورایزون پس از افشای خبر هک گسترده‌ی 500 میلیون اکانت یاهو در سال 2014، قصد کاهش ارزش خرید خود تا یک میلیارد دلار را داشت. به‌نظر اینطور می‌رسد که پس از این اتفاق که به تازگی افشا شده است، کمپانی ورایزون بازهم در تصمیم خرید خود تجدیدنظر خواهد کرد.

سقوط کمپانی یاهو از مدت‌ها پیش آغاز شد. حتی پیش از زمانی که ماریسا مایر ریاست آنرا عهده دار شود. ولی زمانی که او به ریاست رسید، به دلیل عدم رهبری مناسب این کمپانی آمریکایی، این کمپانی از یک موتور جستجوی ارزشمند یه یک سایت معمولی کاهش رتبه پیدا کرد. حتی با انتشار این خبرها درمورد اکانت، گاهی از یاهو به عنوان سرویسی خطرناک یاد می‌شود. اگر هنوز از سرویس‌های یاهو استفاده می‌کنید، به شدت به شما پیشنهاد می‌کنیم که اطلاعات خود را تغییر دهید و یا کلاً آنرا غیرفعال کنید.

 

 

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی زیر را پاسخ دهید *