تازه های تکنولوژی

چه چیزهایی در رابط کاربری HTC Sense 7 تغییر کرده‌اند؟

رابط کاربری Sense 7 شرکت HTC، به همراه تلفن هوشمند One M9 در کنگره‌ی جهانی موبایل معرفی شد. حال قصد داریم تا مهم‌ترین تغییرات نسخه‌ی جدید این رابط کاربری را نسبت به نسخه‌ی ششم آن، به شما نشان داده و در رابطه با آنها صحبت کنیم.

اپلیکیشن جدید Themes

HTC تلاش دارد تا امکانات بیشتری را برای شخصی‌سازی تلفن‌های هوشمند خود در اختیار کاربران قرار دهد. به همین جهت، نرم‌فزار جدیدی با نام Themes، توسط این HTC طراحی شده که به کاربران اجازه می‌دهد، تقریبا هر چیزی را که مربوط به شکل ظاهری گوشی می‌شود، تغییر دهند.

What's new in HTC Sense 7 - Themes

شاید این موضوع کمی سخت باشد که بخواهید تمامی قسمت‌های مختلف تلفن خود را تغییر دهد. به همین دلیل، قابلیت جدیدی وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد تا از حالت خودکار آن استفاده کرده و با توجه به عکسی که در ابتدای اجرای این نرم‌افزار انتخاب می‌کنید، اپلیکیشن Themes، رنگ‌بندی را با توجه به تصویر شما تنظیم نماید.

البته قابلیت‌های بیشتری نیز در این نرم افزار وجود دارد که به کمک آن قادر خواهید بود شکل و شمایل هر چیزی را در تلفن خود تغییر دهید، شکل تصاویر، شکل آیکون‌ها، شکل ظاهری دکمه‌های ناوبری و البته ویژگی‌های بسیار دیگر. اما فراموش نکنید که کار کردن با این برنامه، به اندازه‌ی کافی آسان خواهد بود…

سیستم ناوبری (Navigation)

از این پس، کاربران قادر خواهند بود تا دکمه‌های سیستم ناوبری تلفن خود را مطابق با تمایل خود تغییر دهند که این موضوع، خبری خوب می‌باشد.

What's new in HTC Sense 7 - Navigation control options

حالا و به وسیله‌ی این ویژگی جدید، می‌توانید دکمه‌های کنترلی تلفن خود را مطابق با تمایل خود تعیین کنید. حتی می‌توانید دکمه‌ای برای اعلانات (Notifications) تلفن خود در کنار دکمه‌های بازگشت و خانه، در نظر بگیرید تا وقت کمتری را برای مشاهده‌ی اعلانات تلفن خود صرف نمایید. البته ویژگی‌های دیگری همچون فعال یا غیر فعال کردن حالت چرخش تلفن یا خاموش کردن صفحه‌ی نمایش نیز در این بخش وجود دارد که می‌تواند فوق‌العاده کاربردی باشد.

Sense Home

شرکت HTC قصد دارد مدیریت نرم‌افزارها را آسان‌تر از گذشته کند و به همین جهت، ویجتی جدید با نام Sense Home را در رابط کاربری Sense 7 قرار داده که کاربران به کمک آن، می‌توانند اپلیکیشن‌هایی را که بیشتر استفاده می‌کنند، در یک محل داشته باشند. در واقع وظیفه‌ی این ویجت، سازماندهی اپلیکیشن‌ها مطابق با مکان‌هایی که شما در آنجا هستید، می‌باشد.

What's new in HTC Sense 7 - Sense Home

به عنوان مثال، فرض کنید که در خانه بوده و می‌خواهید از نرم‌افزار‌هایی همچون Netflix و Sonos Controller استفاده کنید. در همین زمان خواهد بود که می‌توانید آنها را در Home Screen یا صفحه‌ی اصلی تلفن خود بیابید! یا اگر در محل کار خود حضور داشته باشید، ممکن است از نرم‌افزارهایی همچون Citymapper، Spotify و یا Threes استفاده کنید که مطابق با آن زمان، می‌توانید این اپلیکیشن‌ها را در صفحه‌ی اصلی تلفن خود داشته باشید.

ایده‌ی این موضوع به جهت مصرف کمتر وقت شما برای جستجوی نرم‌افزارهای مورد نیاز خود، در محل‌های مختلف، طراحی شده و می‌تواند فوق العاده کاربردی باشد.

ویرایش تصویر

یکی از مواردی که به خوبی در رابط کاربری Sense 7 دیده می‌شود، ویژگی‌ها و امکانات بسیار زیاد این رابط کاربری برای ویرایش تصاویر می‌باشد.

What's new in HTC Sense 7 - Photo Editor

برخی از افکت‌ها و ویژگی‌هایی که همچون Face Fusion مربوط به سرگرمی میشد، همچنان از نسخه‌ی گذشته‌ی این رابط کاربری با Sense 7 مانده اما حالا، کاربران قادر خواهند بود هر بلایی که می‌خواهند بر سر تصاویر خود بیاورند و برای این کار نیز ویژگی‌های بسیاری در نظر گرفته شده که قطعا برای شما جذاب خواهد بود!

اما ویژگی جدید و جذاب دیگری که به این رابط کاربری اضافه شده، امکان ادغام دو تصویر در یکدیگر می‌باشد که پیشتر، در نرم‌افزارهای بسیار زیادی، این موضوع را دیده‌اید. افکت‌های جذاب و مرموز دیگری نیز در اپلیکیشن مخصوص آن قرار داده شده که می‌تواند عکس‌هایی متفاوت را خلق کند.

و البته امکانات بسیار زیاد دیگر…

اپلیکشن‌های زیادی به این رابط کاربری اضافه شده که از میان آن‌ها می‌توان به نرم‌افزار Fit Fun اشاره کرد که فعالیت‌هایتان را دنبال و ثبت می‌کند و طراحی مدرن‌تری همراه شده است.

کاربرانی که از نرم‌افزار TV شرکت HTC استفاده می‌کردند، باید بدانند که اپلیکیشن جدیدی با نام Peel Smart Remote در این رابط کاربری قرار گرفته که تا زمان بروزرسانی نسخه‌ی اصلی، باید از آن استفاده کنند. همچنین گالری این رابط کاربری نیز با تغییراتی در بخش اشتراک گذاری تصاویر و مشاهده‌ی برخط عکس‌ها داشته که در برخورد اول، متوجه آن خواهید شد.

اما یکی از اپلیکیشن‌هایی بسیار جذاب می‌باشد، BoomSound Connect نام دارد که سازگاری کاملی با محصولات AllPlay دارد. پس اگر از اسپیکر‌های AllPlay در اتاق‌های مختلف خود استفاده می‌کنید، بدانید که از این پس، به راحتی می‌توانید آنها را به وسیله‌ی تلفن هوشمند خود کنترل نمایید.

همانطور که گفتیم، اپلیکیشن‌ها و امکانات بسیار زیادی در نسل جدید این رابط کاربری قرار داده شده است. یکی دیگر از این اپلیکیشن‌ها BlinkFeed نام دارد که به شما، مکان‌های پیشنهادی برای خوردن صبحانه را نشان خواهد داد. و نهایتا، اپلیکیشن جدید Pro به شما اجازه می‌دهد تا از امکانات بسیار بیشتری به هنگام عکاسی بهره برید.

اما نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید رابط کاربری Sense 7 تا چه حدی می‌تواند جذاب باشد؟

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن